Reklama

Reklama

Ujarzmij włosy

Unikasz noszenia czapki, bo pod nią trudno zachować ładną fryzurę? Odpowiednio pielęgnuj włosy, a wtedy nawet po zdjęciu nakrycia głowy będą wyglądały zdrowo i świeżo.

Na elektryzowanie się włosów wpływają: ciepłe powietrze w pomieszczeniach, kurz i niektóre tkaniny. Są naładowane dodatnio, podobnie jak włosy. Gdy jony dodatnie wnikają we włosy, cząsteczki zaczynają się odpychać i włosy się elektryzują. Jak temu zaradzić? 

Częste mycie


Myj włosy tak często, jak tego wymagają. Nie obawiaj się, że im zaszkodzisz - usuwając nadmiar łoju, pozwolisz skórze oddychać. Używaj szamponów nawilżających i wygładzających strukturę włosa, które wzbogacone są o składnik antystatyczny i ceramidy. Stosuj odżywki z jedwabiem lub z polimerami, które dodadzą fryzurze objętości. Kosmetyk nakładaj na całej długości włosów, zaczynając w odległości kilku centymetrów od skóry głowy. Po chwili dokładnie go spłucz chłodną wodą.

Reklama

Właściwe suszenie


Starannie wysusz włosy, zanim wyjdziesz z domu. Zimne powietrze może naruszyć strukturę wilgotnych włosów, a wtedy stracą blask i będą się bardziej elektryzować. Jeśli używasz suszarki, nastaw strumień chłodnego powietrza, które powoduje zamknięcie się łuski włosa i zmniejsza możliwość wniknięcia do niego naładowanych dodatnio cząsteczek. Wprawdzie suszeniem zwiększysz aktywności gruczołów łojowych, a włosy pozostaną gładkie i dobrze nawilżone wewnątrz.

Dobra szczotka i... czapka


Używaj szczotek z naturalnego włosia lub drewnianego grzebienia. Najczęściej włosy elektryzują się od plastikowych oraz gumowych szczotek. Kup także odpowiednią czapkę - ciepłą, ale jednocześnie przewiewną, żeby skóra głowy nie pociła się i mogła oddychać. Najlepiej wybierz taką z naturalnej wełny lub bawełny.

Domowe sposoby

Jajko Żółtko zmieszaj z 2 łyżkami oliwy. Nałóż na umyte i lekko wysuszone włosy. Po 30 min. zmyj wodą z sokiem z cytryny.

Cytryna Po dokładnym umyciu włosów opłucz je chłodną wodą z dodatkiem kilku kropli octu lub soku z cytryny.

Oliwa Wymieszaj 3 łyżki oliwy z 5 łyżkami miodu. Wetrzyj we włosy, owiń je folią i ręcznikiem. Po 30 minutach umyj szamponem.

Długie czy krótkie włosy kręcą facetów?

Sprawdź domowe sposoby na cienkie włosy.


Joanna Bogiel-Jażdżyk

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja włosów | elektryzowanie się włosów | włosy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy