Reklama

Reklama

Włosy gęste i długie

Ich kondycja zależy od tego, jak je pielęgnujesz, a także – jak się odżywiasz.

Szampony i odżywki

To, czy mamy gęste, mocne włosy, zależy m.in. od tego, jak wyposażyła nas natura. Ale na ich kondycję wpływają także inne czynniki, np. jakich kosmetyków używasz na co dzień. Aby włosy były mocne i gęste, stosuj szampony zawierające substancje wzmacniające i regenerujące, ale nie obciążające pasm. Po umyciu włosów nałóż odżywkę, a raz w tygodniu - maskę.

Ampułki i ziołowe płukanki

Jeśli włosy są bardzo osłabione, nie wystarczą tylko szampony, odżywki i maski. Konieczne jest dodatkowe odżywienie skóry głowy oraz pobudzenie cebulek włosowych, a także zwiększenie przenikania substancji wzmacniających włosy.

Reklama

Za wypadanie włosów może odpowiadać także nadwrażliwość mieszków włosowych na androgeny, czyli męskie hormony płciowe. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet (ich organizmy także produkują androgeny, ale w niewielkich ilościach). W tym wypadku pomogą specjalne ampułki hamujące nadwrażliwość na męskie hormony.

Wzmocnienie od środka

Bardzo często za złą kondycję włosów i ich wypadanie odpowiada zła dieta. Jeśli w naszym jadłospisie brakuje pewnych składników (głównie żelaza, kwasu foliowego, witamin z grupy B, a także A, E i C, kwasów tłuszczowych omega, aminokwasów siarkowych), wówczas włosy mogą wypadać.

W diecie potrzebne są też polifenole roślinne poprawiające ukrwienie mieszków, przeciwzapalna zielona herbata i tauryna chroniąca przed włóknieniem cebulek. Składniki te można znaleźć w suplementach dostępnych w aptekach bez recepty.

36/2014 Na Żywo

Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy