Reklama

Reklama

Woda ryżowa na włosy: Jak ją przygotować?

Woda ryżowa w ostatnim czasie zyskała na popularności. Coraz częściej można usłyszeć o jej właściwościach, które pozytywnie wpływają na włosy. To prosty i domowy sposób. Jak więc przygotować wodę ryżową i dlaczego warto ją stosować?

Jak woda ryżowa działa na włosy?

Woda ryżowa jest uznawana za pielęgnacyjny sekret Japonek, które wykorzystują ją od lat w celu pielęgnacji włosów. Woda ryżowa wpływa na porost włosów przez zawarte w niej składniki odżywcze. 

Dzięki niej można odbudować zniszczone włosy oraz je nawilżyć. Woda ryżowa wpływa na wygląd i kondycje włosów w domowym zaciszu. Włosy staną się lśniące, zdrowe i pełne blasku. 

Jak przygotować wodę ryżową?

Przygotowanie wody ryżowej jest proste i nie wymaga wiele czasu. Potrzebujemy tylko ryżu i wody. Uznaje się, że każdy rodzaj ryżu się sprawdzi, jednak najlepsze właściwości wykazuje ryż brązowy. 

Ryż należy wypłukać i zalać gorącą wodą. Mieszanka powinna odstać około 30 minut. Po tym czasie woda ryżowa jest gotowa i może zostać wykorzystana do płukania włosów. To jeden z najszybszych sposobów na zrobienie wody ryżowej. Jedynym minusem jest to, że powinna zostać wykorzystana tego samego dnia. 

Reklama

Inną metodą jest wykorzystanie wody po ugotowaniu w niej ryżu do obiadu. Warunkiem jest użycie trzy razy większej ilości wody niż zazwyczaj. Woda ryżowa nadaje się do płukania włosów dopiero po wystygnięciu. W tym przypadku, jeśli za pierwszym razem nie wykorzystamy całej wody ryżowej, to można ją przechowywać jeszcze przez dwa dni. 

Trzeci sposób zakłada przygotowanie fermentowanej wody ryżowej. W takiej sytuacji ryż należy zalać zimną wodą i pozostawić na pół godziny. Po upływie 30 minut ryż należy odcedzić, a wodę przelać do słoika i dokładnie go zakręcić. 

Tak przygotowana woda ryżowa może zostać wykorzystana dopiero po 48 godzinach. Można ją przechowywać w lodówce nawet cztery dni. 

Fermentowaną wodę ryżową oraz tę uzyskaną poprzez gotowanie ryżu przed wykorzystaniem należy rozcieńczyć z wodą w stosunku 1 do 4.

Jak stosować wodę ryżową na włosy?

Wodę ryżową na włosy można stosować dwa razy w tygodniu. Przed wypłukaniem włosów w wodzie ryżowej należy je najpierw umyć szamponem. 

Następnie na tak umyte i mokre włosy można zastosować wodę ryżową. Skuteczne okaże się wylanie wody na włosy lub wykorzystanie atomizera, który rozpyli wodę ryżową na włosach. 

Wodę ryżową warto wetrzeć w skórę głowy. Płukankę najlepiej zostawić na włosach na kilka minut, a później dokładnie spłukać. 

Czytaj więcej:

Proste sposoby na puszyste włosy

Jak odżywić i upiększyć włosy? Oto maseczki na szorstkie i suche pasma

Ekspertka podpowiada, jak dbać o rzęsy, aby stały się gęste i długie

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy