Reklama

Reklama

Zapomnij o szorstkich dłoniach

Kiedy ty śpisz, komórki skóry pracują na zwiększonych obrotach. Naskórek lepiej się regeneruje, a dzięki różnym zabiegom łatwiej zredukować niedoskonałości.

Zlikwiduj szorstkość dłoni

Spierzchnięte, przesuszone ręce dodają nam lat. Ale nie zawsze musi tak być. Wymieszaj po dwie łyżki oliwy z oliwek i zmielonych migdałów. Mieszankę wcieraj przez kilka minut w dłonie. Nie zmywaj, tylko załóż na ręce cieniutkie bawełniane rękawiczki. Rano przekonasz się, że ich naskórek będzie wygładzony i zmiękczony. 

Kuracja ziemniaczana 

Ugotuj dwa ziemniaki i rozgnieć je. Wymieszaj z żółtkiem i 3 łyżkami ciepłego mleka na gęstą papkę. Nałóż ją na dłonie i zostaw na 15 minut. Nie myj rąk. Na to, co zostanie, nałóż ochronne rękawiczki. Ziemniaki dostarczają skórze enzymów, działających wygładzająco. 

Reklama

Kąpiel lniana 

To doskonały patent na zniszczone i szorstkie dłonie. W naczyniu zalej wodą 2 łyżki siemienia lnianego i gotuj ok. 5 minut. Gdy wywar przestygnie, zamocz w nim dłonie na 15-20 minut. Wyjmij, a to co pozostało na dłoniach, wmasuj w nie. Siemię działa natłuszczająco i kojąco. Jest bogate w roślinne śluzy i olej, które zmiękczają naskórek i tworzą warstwę zatrzymującą wilgoć. 

Zobacz także

Na Żywo
Dowiedz się więcej na temat: dłonie krem

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy