Reklama

Reklama

Metody na przebarwienia

Piegi, plamki, plamy. Przebarwienia to jedna z tych pamiątek z wakacji, które mało cieszą. Jesień jest najlepszym czasem na ich usuwanie.

Małgorzata Zdziebko-Zięba, ekspertka urody z Clareny, prezentuje metody usuwania przebarwień stosowane w gabinetach kosmetycznych i podpowiada, którą z nich powinniśmy wybrać do naszej skóry.

Jak powstają przebarwienia?

Reklama

Lekarze dermatolodzy zgodnie twierdzą, że najczęstszą przyczyną ich tworzenia się ich jest nadmierna ekspozycja skóry na promieniowanie UV, a dokładniej łączenie opalania z doustną antykoncepcją, zastępczą terapią hormonalną czy niektórymi lekami. Dochodzi wtedy do nadmiernej produkcji lub nierównego rozłożenia barwnika - melaniny.

- Przebarwienia najczęściej powstają na rękach, lecz najbardziej dotkliwe są te, które pojawiają się na twarzy. To właśnie ich najczęściej chcemy się pozbyć - mówi Małgorzata Zdziebko-Zięba. - Metod jest kilka, a dobór zależy od stanu skóry i rodzaju przebarwień.

Zabiegi ze złotą witaminą C

Przy skłonnościach do przebarwień warto poddać się kuracji preparatami z witaminą C i nanozłotem. Działanie zabiegów jest wielokierunkowe: delikatnie rozjaśniają przebarwienia, a także spowalniają procesy starzenia.

Dla kogo: dla osób ze skłonnościami do przebarwień i kruchymi naczynkami krwionośnymi. Również dla skóry dojrzałej, wymagającej pobudzenia.

Przebieg: na oczyszczoną skórę nakładany jest peeling enzymatyczny. Następnie aplikowane jest serum z witaminą C, np. Active C Nano 10% Serum. Na zakończenie stosowana jest maska, np. Algaplast Vit C lub Golden Vit C Mask Clareny. Zabieg trwa około godziny.

Efekt: rozjaśnienie przebarwień, odmłodzenie skóry, wzmocnienie odporności i naczyń krwionośnych.

Koszt: ok. 90-130 zł za jeden zabieg. Kuracja polega na przeprowadzeniu jednego zbiegu tygodniowo przez okres 6-10 tygodni.

Peeling chemiczny

Jedną z najpopularniejszych metod rozjaśniania skóry jest głębokie złuszczanie naskórka za pomocą preparatów zawierających kwas pirogronowy lub kwasy owocowe.

Dla kogo: zabieg polecany jest szczególnie osobom ze skórą tłustą i zanieczyszczoną, ponieważ kwasy mają wyjątkowe właściwości normalizujące. Oznacza to, że zabieg nie tylko rozjaśni przebarwienia, ale także usunie zanieczyszczenia skóry.

Przebieg: zabieg polega na aplikacji kwasu na oczyszczoną twarz. Ważne jest, aby wszelkie miejsca, które nie powinny być narażone na działania kwasu (znamiona, podrażnienia), zostały zabezpieczone wazeliną. Po określonym czasie zaaplikowany preparat jest dokładnie zmyty. Następnie kosmetyczka nakłada maskę eksfoliująco-łagodzącą, a w dalszej kolejności wyciszającą maskę algową. Zabieg kończy się tonizacją skóry i nałożeniem kremu z filtrem 50+ SPF, o którego stosowaniu należy pamiętać przez cały czas trwania kuracji! Cały zabieg trwa około godziny, jest zupełnie bezpieczny i bezbolesny. W trakcie kuracji i miesiąc po niej nie wolno korzystać z solarium i kąpieli słonecznych.

Efekt: delikatne rozjaśnienie przebarwień, oczyszczenie skóry, wygładzenie zmarszczek, poprawa napięcia i nawilżenia skóry.

Koszt: ok. 100 zł jeden zabieg. Kuracja to jeden zabieg w tygodniu przez 6-10 tygodni.

Giga White - aktywne wybielanie

Zabiegi z użyciem preparatów Giga White to bardzo skuteczna metoda usuwania przebarwień różnego pochodzenia. Preparaty wykorzystywane podczas zabiegu zawierają innowacyjną molekułę wybielającą Chromabright, która wykazuje, potwierdzoną badaniami, bardzo wysoką skuteczność w rozjaśnianiu przebarwień.

Dla kogo: kuracja polecana jest właściwie do każdego rodzaju skóry z przebarwieniami, także do skóry szczególnie wrażliwej. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które nieustannie borykają się z problemem przebarwień.

Przebieg: zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry i jej tonizacji. Już podczas demakijażu wykorzystywane są preparaty zawierające molekułę Chromabright. Na tak przygotowaną skórę kosmetyczka nakłada serum wybielające. Po 10 minutach aplikowana jest maska wybielająca np. Algaplast Giga Whitening lub Nano White Mask (maski z ekstraktem z morwy i czystą arbutyną - składnikami, które również wykazują działanie rozjaśniające). Na zakończenie na twarz i dekolt nakładany jest krem Giga White.

Efekt: rozjaśnienie przebarwień, skuteczna ochrona przed uszkodzeniami skóry związanymi z promieniowaniem UV, zahamowanie procesu fotostarzenia.

Koszt: 100 - 125 zł jeden zabieg. Kuracja to jeden zabieg w tygodniu przez 6-10 tygodni.

Ważne, by serię tych zabiegów uzupełniać odpowiednią pielęgnacją domową. Clarena zaleca kompleksową serię kosmetyków wybielających, które utrwalają i przedłużają efekt kuracji: Giga White Żel, Giga White Tonic, Giga White Day Cream oraz Giga White Night Elixir.

Mikrodermabrazja

To nowoczesna metoda mechanicznego złuszczania naskórka. Dzięki usuwaniu górnych warstw naskórka dochodzi do intensywniejszego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Mikrodermabrazja przyspiesza krążenie krwi i limfy, zwiększając w ten sposób wchłanianie się aplikowanych kosmetyków.

Warstwy naskórka ścierane są za pomocą specjalnego urządzenia wykorzystującego kryształki diamentu do złuszczania naskórka.

Dla kogo: dla osób z przebarwieniami skóry, bliznami potrądzikowymi. Ze względu na możliwość dobrania odpowiednich parametrów zabieg może być stosowany nawet przy wrażliwej skórze. Zabieg jest alternatywą dla osób nietolerujących peelingu chemicznego.

Przebieg: po demakijażu skóry przeprowadzany jest zabieg mikrodermabrazji. Do zabiegu wykorzystywane jest urządzenie z głowicami pokrytymi kryształkami diamentu o różnym stopniu gradacji. Za pomocą diamentowych głowic ścierane się górne warstwy naskórka. Kosmetyczka używa nakładek o różnych rozmiarach, dobieranych w zależności od miejsca złuszczania. Zabieg jest bezbolesny. Po przeprowadzeniu mikrodermabrazji aplikuje się preparaty dobierane w zależności od potrzeb skóry i efektów, jakie chcemy osiągnąć, np maskę kremową nawilżającą, mikrokolagenową czy też z linii Giga White - jeśli walczymy z przebarwieniami.

Efekt: wyraźne rozjaśnienie cery, a przy okazji stymulacja syntezy kolagenu i elastyny, dzięki czemu zmarszczki zostają spłycone, a skóra jest wygładzona.

Koszt: ok. 150 zł. Kuracja obejmuje od 6 do 10 zabiegów przeprowadzanych w odstępie 1 do 4 tygodni.

Rozjaśnianie przebarwień to proces dość trudny i długotrwały, musimy więc uzbroić się w cierpliwość. - Ważne jest, aby odbyć serię zabiegów oraz stosować systematycznie odpowiednią, zaleconą w gabinecie pielęgnację domową. Podczas kuracji nie możemy zapominać o ochronie przeciwsłonecznej, która jest szczególnie istotna po zabiegach złuszczających. Krem z wysokim filtrem powinien na stałe zagościć w naszej kosmetyczce - podkreśla Małgorzata Zdziebko-Zięba.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje