Reklama

Reklama

5 miejsc, które trzeba odwiedzić w trakcie Świąt

Roziskrzone tysiącami światełek, przysypane śniegiem, ozdobione bombkami, z bajkowymi, świątecznymi sklepami. Są takie miejsca, które rozkwitają w czasie Świąt Bożego Narodzenia i które trzeba odwiedzić.

1. Rovaniemi, Finlandia

Rovaniemi nazywane jest stolicą Laponii, to miasteczko położone w północnej Finlandii. To właśnie tam mieści się słynna wioska Mikołaja i do tego miejsca trafiają listy pisane przez dzieci z całego świata. Każdej zimy ulice miasta ozdabiane są światełkami, turyści mogą podróżować zaprzęgiem reniferów, a dzieci na własne oczy zobaczyć, jak elfy pomagają Mikołajowi w pakowaniu prezentów. 

2. Paryż, Francja

Paryż to miejsce, w którym w czasie Świąt, każdy znajdzie coś dla siebie. Witryny sklepowe w tym czasie są tak bogato zdobione, że same mogłyby służyć jako dekoracja. Restauracje przygotowują specjalne, świąteczne menu, a na Polach Elizejskich powstaje świąteczna wioska. W niej karuzele dla dzieci, koncerty, pokazy filmowe, stragany, odbywają się tam nawet lekcje gotowania.

Reklama

3. Asheville, Stany Zjednoczone

Asheville to miasto, w którym mieści się słynna, dziewiętnastowieczna, amerykańska posiadłość Biltmore. Na czas Świąt przyozdabiana jest w girlandy, łańcuchy, ozdoby świąteczny, stroiki i setki lampek. W kominkach pali się ogień, a całość jest dostępna dla turystów.

The Omni Grove Park to resort położony w tym samym mieście. Słynie z corocznego konkursu na najpiękniejszy domek z piernika, który później można oglądać przez całe Święta. Oto tegoroczny zwycięzca:

4. Londyn, Anglia

W Londynie już od listopada można podziwiać specjalnie zaprojektowane dekoracje świetlne. Słynna Oxford Street w tym roku została przyozdobiona 1778 świecącymi kulami śnieżnymi. Do dekoracji tylko tej jednej ulicy wykorzystano też 750 tysięcy żarówek LED. To już 57. raz, kiedy jedna z najsłynniejszych ulic Londynu jest przyozdabiana. Na czas oficjalnego otwarcia dekoracji, 6. grudnia, zamknięty zostanie ruch samochodowy. W tym roku również mieszkańcy mogą charytatywnie przeznaczyć 5 funtów i symbolicznie podarować jedną z dekoracji ukochanej osobie. 

5. Natchitoches, Stany Zjednoczone

To niewielkie miasteczko w południowej części Stanów. Za to najbardziej oświetlone. Pierwsze dekoracje pojawiają się tam już w czerwcu. Wtedy w mieście odbywa się Festiwal Światła. Festiwale, pokazy świetlne i sztucznych ogni trwają przez pół roku, aż do 6. stycznia. 

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy