Reklama

Reklama

Astana - rozkwitająca stolica Kazachstanu

Kazachstan kojarzy się nam z bezkresnym stepem i Polakami, którzy w XIX wieku osiedlali się tutaj, licząc na lepsze życie. ​ Albo zesłanymi do Azji przez Stalina.

 W 1991 roku kraj wybił się na niepodległość, a sześć lat później prezydent Nursułtan Nazarbajew przeniósł stolicę z Ałma Aty do Astany.

Dziś to rozkwitająca metropolia, która zachwyca nowoczesnymi drapaczami chmur i budowlami.

W 2017 roku Kazachstan został gospodarzem światowej wystawy Expo i... stało się! Setki tysięcy zagranicznych turystów przyjechało do Astany i zachwyciło się jej rozmachem oraz oryginalną architekturą.

Z okazji wystawy zniesiono wizy dla obywateli 50 krajów, w tym Polski. Uruchomiono też bezpośrednie połączenie lotnicze z Warszawą. Nowoczesne centrum to wspaniały bulwar Nurzhol, przy którym stoją wieżowce - siedziby firm i urzędów. Zaprojektowano je w różnych stylach, co sprawia, że ta część miasta ma niepowtarzalny charakter.

Reklama

Warto skorzystać z oferty znajdującego się tu centrum handlowo-rozrywkowego w kształcie namiotu i zobaczyć piękny gmach opery. Bulwarem dojdziemy do okazałego pałacu prezydenckiego. A wycieczkę możemy zakończyć rzutem oka na metropolię z góry - wystarczy wejść na taras widokowy znajdujący się na pomniku Bayterek.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy