Bajeczne widoki i wypoczynek pełen relaksu. Jesień to dobra pora na odwiedzenie Chorwacji

Chorwacja ma sporo do zaoferowania również jesienią. Filmowe krajobrazy przyrody, sezonowe produkty, wypełnione zabytkami miasta i miasteczka. W Chorwacji coś dla siebie znajdą zarówno fani aktywnego wypoczynku i zwiedzania, jak i osoby preferujące błogi relaks i podziwianie zachodów słońca.

Prezentacja partnera

Miejsce, gdzie natura łączy się z kulturą

Przyroda w Chorwacji jest bardzo różnicowana. Majestatyczne góry Welebitu, gęste lasy i wspaniałe wodospady Parku Narodowego Jeziora Plitwickich, nizinne pejzaże północno-wschodnich rejonów kraju, plaże takie jak Zlatni Rat na wyspie Brač w miejscowość Nin obok Zadaru. Nie ma znaczenia, jaki krajobraz sobie wymyślimy. Z pewnością znajdziemy go w Chorwacji. Dlaczego jesień? Ponieważ wszystkie te miejsca nabierają wówczas sezonowej palety barw, a przyjemnie promienie słońca zachęcają do zatrzymania się i podziwiana przepięknych widoków.

Miłośnicy zwiedzania ważnych historycznie i kulturowo miejsc również nie będą narzekać na nudę. Galerie, muzea, teatry, opery, miejsca wypełnione sztuką współczesną, liczne zabytki - wszystko to znajdziemy w Chorwacji.

Co więcej, jesień to idealny czas, by zwiedzić najbardziej popularne atrakcje turystyczne w dużo bardziej komfortowych warunkach: Mury Miejskie w Dubrowniku, monumentalną konkatedrę św. Piotra i św. Pawła z 90-metrową wieżą w miejscowości Osijek czy najwyższą budowlę sakralną w Chorwacji w Zagrzebiu. Ale też posłuchać organów morskich w Zadarze czy podziwiać wzniesiony w IX wieku kościół świętego Donata.

W poszukiwaniu trufli i innych specjałów

Jesienna wyprawa w Chorwacji to także szansa na skosztowanie licznych specjałów, które są dostępne wyłącznie podczas tej pory roku. A pamiętajmy, że kuchnia tego kraju uważana jest za jedną z najlepszych na świecie!

Jesienią królują owoce oraz wina - niezależnie od regionu, który wybierzemy na odpoczynek. To czas zbiorów winogron, mandarynek oraz innych zdrowych smakołyków. Jeśli dobrze poszukamy, być może uda nam się dokładnie przyjrzeć procesowi powstawania wina.

Przełom października i listopada to świetny moment na... poszukiwania trufli. A pamiętajmy, że występują one niezwykle rzadko. Trufla jest jednak warta zachodu, gdyż pozostaje składnikiem drogim i cenionym, stanowiącym podstawę lokalnej kuchni istryjskiej.

Kto jednak nie ma ochoty na samodzielne poszukiwania, na Istrii znajdzie je bez większego problemu choćby w którejś z licznych restauracji lub podczas odbywających się jesienią Dni Trufli. Sezonowe atrakcje kulinarne to bez wątpienia jeden z najważniejszych powodów, dla których warto odwiedzić Chorwację właśnie jesienią.

Aktywny wypoczynek? Jesień to idealna pora!

Chorwacja nie bez powodu nazywana jest krajem rowerowych szlaków. Trasy asfaltowe czy szutrowe... Jest w czym wybierać! To ścieżki na tyle zróżnicowane, że coś dla siebie znajdą zarówno zawodowcy, jak i początkujący. Niektóre z idealnych miejsc to okolice zatoki Kvarner, wyspy Brač, Hvar i Vis oraz Park Krajobrazowy Medvednica.

Marzenie każdego żeglarza, zarówno zawodowca, jak i amatora? Stałe wiatry, delikatnie przygrzewające słońce. Czyli wszystko to, czym może pochwalić się Chorwacja jesienią. A nie zapominajmy, że Chorwacja posiada 1244 wyspy i uznawana jest za raj dla żeglarzy.

Wiele z chorwackich wyspy posiada fascynujące kształty. Jedną z nich jest wysepka w kształcie serca - Galešnjak, nazywana wyspą miłości. Czy można sobie wyobrazić coś bardziej romantycznego niż odwiedzenie jej właśnie jesienią?

Dziewicza przyroda, piękne plaże, bogate dziedzictwo kulturowe, lokalna kuchnia - powodów, dla których Chorwacja cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie brakuje. Jeśli zdecydujemy się na odpoczynek jesienią, śmiało do tej listy możemy dopisać więcej plusów: łatwiejszy dostęp do atrakcji turystycznych i przyjemne temperatury.

Tym bardziej że może to być również szybki weekendowy wypad, ale pozwalający na błogi relaks i spontaniczne wyrwanie się z codziennego zgiełku. Chorwacja znajduje się stosunkowo blisko i stoi przed nami otworem również jesienią - dlaczego nie skorzystać?

 

Prezentacja partnera

materiały promocyjne

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy