Reklama

Berlin: Historia i nowoczesność

​O tym, że stolica Niemiec to miasto naznaczone dziejami, nie trzeba pisać. Ale czy wiesz, że można tam podziwiać całą masę zabytków starożytności?!

Popiersie egipskiej piękności Nefretete, pergamoński ołtarz Zeusa, babilońska brama Isztar - tak, te antyczne skarby zgromadzono właśnie na berlińskiej Wyspie Muzeów! Podobnie jak wiele arcydzieł rzeźby i malarstwa nowożytnego. W tym kompleksie muzealnym można spędzić kilka dni. Albo udać się stąd aleją Unter den Linden do Bramy Brandenburskiej, Reichstagu i ultranowoczesnej dzielnicy rządowej. Lub na najpiękniejszy plac Berlina, Gendarmenmarkt. 

Sposoby na zwiedzanie

Wolisz turystykę na leniuszka? Polecamy rejs Szprewą. Mamy też sekretną radę na kiepską pogodę! Wsiądź do piętrowego autobusu miejskiej linii 100 i podziwiaj najważniejsze zabytki przez jego szyby - od Alexanderplatz do Dworca Zoo. Jeśli zamierzamy intensywnie zwiedzać miasto, warto zaopatrzyć się w bilet turystyczny (patrz: ramka). Aha, będąc w Berlinie, nie można zapomnieć o jednodniowym wypadzie do pobliskiego Poczdamu! 

Reklama

MW

Zobacz także:


Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy