Reklama

Reklama

Centuripe: Włoskie miasteczko, które wygląda jak człowiek

Włoskie miasteczko Centuripe, wybudowane na stromych zboczach sycylijskich wzgórz, znane jest jako “balkon Sycylii" ze względu na zapierające dech w piersiach widoki. Ale ono samo też jest nie lada widokiem - trzeba tylko spojrzeć wysoko z góry.

Półwysep Apeniński wraz z otaczającymi go wyspami znany jest z malowniczych miejscowości i bajkowych pejzaży. Jednak sycylijska miejscowość Centuripe jest jedyna w swoim rodzaju. 

Jeśli spojrzymy na nią z odpowiedniej wysokości, układa się w kształt człowieka. Widok ten dziwi, ale jednocześnie cieszy oko.

Ostatnio o Centuripe zrobiło się głośno po raz kolejny po tym, jak włoski fotograf Pio Andrea Peri postanowił zrobić serię zdjęć miasteczka za pomocą drona. Po raz pierwszy Peri zauważył dziwny kształt osady, korzystając z aplikacji Google Earth.

Reklama

Po tym, jak ujrzał kształt przypominający do złudzenia ludzką postać rozpoczął projekt fotografowania Centuripe za dnia i w nocy z dużej wysokości. 

Jak przyznaje artysta, sam był zaskoczony tym, co zobaczył na kamerze umocowanej do drona. 

- Ludzie z całego świata pisali do mnie na temat tych zdjęć, nie wierząc, że są prawdziwe - mówi Peri w wywiadach. - Posądzano mnie o to, że narysowałem ten osobliwy kształt miasteczka, że przerobiłem zdjęcia na komputerze. Poradziłem im, żeby sprawdzili sobie na zdjęciach satelitarnych, dostępnych w internecie. Wielu z nich przepraszało mnie później za swoje słowa.

- Stworzenie pełnego obrazu Centuripe z lotu ptaka nie było łatwe - dodaje. - musiałem zrobić kilka zdjęć, ale miałem ograniczone możliwości ze względu na to, że dron mógł unieść się tylko na określoną wysokość. Nałożyłem ręcznie około 18 zdjęć, aby uzyskać finalny efekt 

Przeczytaj także:

Sycylia, raj dla turystów

Włochy czekają na turystów. "Rezerwujcie wakacje"

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy