Reklama

Dubaj kolejny raz zdobył tytuł „Destynacji nr 1 na świecie” w konkursie Tripadvisor Travellers’ Choice Awards

Dubaj jest jak dotąd jedynym miastem, które przez trzy lata z rzędu zdobywało tę nagrodę. W rankingu brano pod uwagę jakość i ilość opinii konsumentów na temat hoteli, restauracji i atrakcji. Pierwsze miejsce w rankingu Tripadvisor to kolejna nagroda do szeregu światowych wyróżnień przyznanych Dubajowi, w tym uzyskanie tytułu miasta nr 1 na świecie, do którego warto się przenieść, oraz najlepszego miasta na świecie dla osób pracujących zdalnie.

Dubaj po raz kolejny zapewnił sobie upragnione pierwsze miejsce w rankingu najlepszych destynacji turystycznych na świecie w plebiscycie Travellers’ Choice - stając się pierwszym miastem, które osiągnęło to już trzeci rok z rzędu.

Travellers’ Choice Awards to  międzynarodowy ranking ogłoszony przez Tripadvisor, największą na świecie platformę poradnictwa turystycznego. Wyróżnienie to ma jeszcze większe znaczenie, ponieważ zwycięzcy są wybierani wyłącznie na podstawie recenzji i ocen zamieszczanych przez miliony podróżnych na stronie Tripadvisor oraz dotyczących hoteli, restauracji i atrakcji w każdej lokalizacji w okresie 12 miesięcy od 1 października 2022 r. do 30 września 2023 r.

Reklama

Issam Kazim, dyrektor generalny Dubai Corporation for Tourism and Commerce Marketing (Visit Dubai), powiedział: "Podróżnicy z całego świata poszukujący bezpiecznego i łatwo dostępnego kierunku podróży, skorzystali z różnorodnej oferty Dubaju skierowanej do wszystkich, począwszy od rodzin i poszukiwaczy mocnych wrażeń po gości biznesowych i odkrywców kulturowych, doceniając wyjątkowe i unikalne doświadczenia oferowane przez miasto."

Zobacz też: Odwiedziłam Dubaj. W tym mieście wszystko musi być "naj"

"W miarę ewolucji wymagań i trendów konsumentów, będziemy w dalszym ciągu pracować nad utrzymaniem najwyższych standardów wszystkich ofert i usług miasta, korzystając z informacji zwrotnych, które otrzymujemy za pośrednictwem serwisu Tripadvisor i innych platform cyfrowych, a także bezpośrednio od turystów, aby móc zapewnić odwiedzającym niesamowite wrażenia z pobytu w Dubaju".

Najwyższa nagroda serwisu Tripadvisor jest kolejnym wyróżnieniem przyznanym Dubajowi. W 2023 r. w raporcie dostawcy usług finansowych Remitly miasto zajęło pierwsze miejsce na świecie, do którego warto się przeprowadzić, a firma doradcza Savills umieściła je na liście 20 najlepszych miast na świecie dla pracowników zdalnych na liście Executive Nomad Index 2023. 

Dubaj znalazł się także na drugim miejscu na świecie w rankingu Top 100 City Destinations Index 2023 prowadzonym przez Euromonitor International, a także znalazł się w gronie 10 najlepszych miast w rankingu Global Power City Index w raporcie wydanym przez Instytut Strategii Miejskich Mori Memorial Foundation w Japonii. Według  Numbeo - największej na świecie bazy danych zawierających dane o miastach i krajach na całym świecie, Zjednoczone Emiraty Arabskie zostały uznane za drugi najbezpieczniejszy kraj na świecie w 2023 r. To wyróżnienie zwiększa atrakcyjność Dubaju, który jest domem dla 200 różnych narodowości i zachowuje wysokie standardy bezpieczeństwa, które pozwalają podróżnym odwiedzać miasto ze spokojem ducha.

Wielokrotne uznanie Dubaju za ulubione miejsce na świecie jest świadectwem tętniącej życiem i różnorodnej oferty miasta - z eklektyczną mieszanką luksusowych i budżetowych hoteli i restauracji, a także szeregiem atrakcji i obiektów kulturalnych składających hołd dziedzictwu emiratu. Dzięki wyjątkowej propozycji Dubaju turystyka stała się istotnym czynnikiem ogólnego wzrostu gospodarczego.

Inicjatywy ułatwiające wjazd do Dubaju, dobre połączenia lotnicze, silne partnerstwo publiczno-prywatne, uznana na całym świecie scena kulinarna i wyjątkowa jakość życia ugruntowały jego pozycję jako najczęściej wybieranego kierunku podróży. Według najnowszych danych opublikowanych przez Departament Gospodarki i Turystyki Dubaju w okresie od stycznia do listopada 2023 r. Dubaj odwiedziło 15,37 mln międzynarodowych gości, co stanowi wzrost o 20% w porównaniu z tym samym okresem 2022 r. Osiągnięcie to bezpośrednio wpisuje się w Dubajską Agendę Gospodarczą - D33, której celem jest dalsze umacnianie pozycji Dubaju jako jednego z trzech największych na świecie miast pod względem biznesowym i rekreacyjnym oraz najlepszego miasta do odwiedzenia, życia i pracy.

Sprawdź też: Zjesz za 5 zł albo wydasz fortunę. Tak smakuje Dubaj

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Dubaj | ​Zjednoczone Emiraty Arabskie | podróże
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy