Reklama

Reklama

Jesień w rytmie Straussa

Miasto Mozarta i cesarzowej Sisi, Muzeum Pogrzebowego i Wieży Wariatów, setek parków i secesyjnych kamieniczek…

Wiedeń to idealne miejsce na jesienny spacer. Gdziekolwiek nas tu nogi zawiodą, znajdziemy piękno, harmonię i wyjątkowy klimat. Czy będzie to kompleks pałacowy Hofburg, słynna hiszpańska szkoła jazdy konnej, gotycka katedra św. Szczepana czy jeden z najstarszych parków rozrywki na świecie - naddunajski Prater - cieszyć się będziemy każdą chwilą.

Torcik Sachera i sznycel wiedeński

Spacerując w rytmie muzyki klasyków wiedeńskich, nie zapomnijmy usiąść w jednej z licznych kafejek, by spróbować "melange". Ta kawa z delikatnie ubitym mlekiem smakuje najlepiej z torcikiem Sachera, którym od blisko 200 lat zachwyca nie tylko wiedeńczyków.

Reklama

Inny przysmak, którego nie można sobie odmówić, to wiedeński sznycel. Ale to dopiero po spacerze w kompleksie pałacowym w Schönbrunn. I choć tylko 45 spośród 1441 komnat pałacu jest dostępnych do zwiedzania, warto być tym jednym z blisko 3 mln turystów odwiedzających każdego roku ogrody, powozownie i wnętrza pałacu. I pomyśleć, że gdyby nie Jan III Sobieski i jego odważna odsiecz z 1683 roku, dziś to wszystko mogłoby nie być tak zachwycające.

Wieczorem na starym mieście, gdzie zawsze jest gdzie wsłuchać się w walce Johanna Straussa syna, pomyślmy że autor "Nad pięknym modrym Dunajem", posiadający złoty pomnik w Parku Miejskim, w tym samym miejscu spędził wiele romantycznych chwil.

Przed wyjazdem warto wiedzieć

- Z Warszawy przez Sosnowiec i Katowice do Wiednia pociągi jeżdżą bezpośrednio. Podróż trwa 9 godzin. Bilety kosztuje już od 29 euro (39 euro kuszetka).

- Nocleg (hotele od 50 euro) bez problemu można znaleźć po przyjeździe w głównej informacji turystycznej (Albertinaplatz 1).

- Sporo przydatnych informacji o Wiedniu znajdziemy na: www.wien.info/pl

KG

Życie na gorąco 46/2010

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy