Reklama

Reklama

Murowana pogoda. W tym europejskim kraju latem będzie najcieplej

Lato 2022 zaskoczy nas temperaturami. Jak wynika ze wstępnych przewidywań amerykańskich meteorologów z portalu AccuWeather, na przeważającym obszarze kontynentu będzie cieplej niż zazwyczaj o tej porze roku. Gdzie temperatury poszybują w górę? Ten europejski kraj wyprzedzi resztę.

Świat na dobre budzi się do turystycznego życia. Kolejne kraje znoszą pandemiczne obostrzenia, a większość z nas rozpoczyna planowanie wakacyjnych podróży. W związku z tym coraz częściej sprawdzamy przewidywania synoptyków, jeśli chodzi o pogodę podczas tegorocznych wakacji. Jak się okazuje, to właśnie lato zeszłego roku zapisało się jako najcieplejsze w historii pomiarów w Europie. Jak będzie w tym roku?

Zobacz również: Najgorszy termin na wakacje w 2022 roku. Nie planuj wtedy urlopu

Reklama

Takiej pogody nikt się nie spodziewał

Jak wynika z przewidywań amerykańskich meteorologów z portalu AccuWeather, tegoroczne lato może dorównać pod względem temperatur temu z 2021 roku. Wstępna prognoza pogody na lato 2022 wskazuje, że cieplej w stosunku do roku ubiegłego będzie na obszarze od Portugalii po Włochy. Słoneczna aura będzie jednak przeplatać się z nieco chłodniejszymi dniami.

Każdorazowo okres z temperaturami powyżej normy potrwa prawdopodobnie tydzień lub dwa. Spadek temperatury spowodują wolno przemieszczające się systemy burzowe, a towarzyszące im opady deszczu złagodzą dodatkowo zagrożenie związane z suszą i pożarami w lasach.

Zobacz również: 7 mało znanych miejsc w Chorwacji. Wypoczniesz jak nigdzie indziej

Upalne Bałkany, burzowa Polska

Od czerwca do lipca temperatura poszybuje w górę szczególnie na Bałkanach. Meteorolodzy przewidują wystąpienie większej liczby dni z temperaturą wynoszącą 32 stopnie Celsjusza. Amerykańscy synoptycy dodają, że tego lata w Bukareszcie temperatura będzie osiągać 32 st. C lub więcej przez 31 do 38 dni oraz od 55 do 63 dni w Atenach.

Tymczasem Polskę czeka zagrożenie burzowe. Meteorolodzy zwracają uwagę, że od Francji po Polskę gwałtowne burze mogą pojawiać się często i na rozległym terenie - inaczej, niż miało to miejsce w latach poprzednich. Na południu Europy będzie jednak cieplej i bardziej sucho niż zwykle o tej porze roku.

Ciepłego lata mogą spodziewać się także mieszkańcy Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Zobacz również: Wielkie zmiany w aptekach. „To jawna niesprawiedliwość”

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pogoda na wakacje | prognoza pogody

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy