Reklama

Ogrody Hortulus - wyjątkowa atrakcja Pomorza Zachodniego

Kiedy przyjeżdża się do niedużej miejscowości Dobrzyca nieopodal Koszalina, ma się wrażenie, że trafiło się do raju. Na ponad czterech hektarach posadzono 6 tys. gatunków i odmian roślin z całego świata.

Są tu ogrody klasyczne, np. japoński i francuski, ale też kamienny i wodny. Jest ogród inspirowany norweskimi legendami, w którym mieszkają trolle. Są ogrody barw: jeden tonie w bieli, inny łączy kolory niebieski i żółty. A także ziołowe, pachnące i ogrody dźwięku, gdzie muzykę tworzy natura. Spacer po każdym z nich to uczta dla wszystkich zmysłów.

Do Ogrodów Hortulus warto wybrać się na cały dzień, bo do zwiedzania jest ich aż 28. Na dodatek można zagubić się w niezwykłym zielonym labiryncie z grabów, którego ścieżki mają łączną długość 3 kilometrów.

Reklama

Nie zawsze łatwo udaje się z niego wyjść. Na szczęście góruje nad nim wysoka wieża widokowa i można liczyć na życzliwą podpowiedź tych, którzy akurat podziwiają rośliny z góry.

Niezwykły jest również Ogród Czterech Pór Roku. Podzielono go na cztery części i w każdej posadzono kwiaty kwitnące w różnych miesiącach. Pośrodku stoi okazały platan nazwany Drzewem Życia. Łączy on symbolicznie niebo i ziemię.

Jak dojechać

Najwygodniej samochodem. Dobrzyca znajduje się w połowie drogi między Koszalinem a Kołobrzegiem. Dotrzemy tu drogami krajowymi nr 6 lub nr 11, a potem drogami lokalnymi. Są drogowskazy.

Rewia
Reklama
Reklama
Reklama