Reklama

Reklama

Pokazali zdjęcie sprzed pół wieku. Nie do uwierzenia! „Betony i nic więcej”

„Betonoza” zdaje się zataczać w Polsce coraz szersze kręgi. Moda na betonowanie miast króluje już od dłuższego czasu, a z miejskich rynków systematycznie znikają drzewa i zieleń, które mogą rzucać cień i obniżać temperaturę. W sieci pojawiło się zdjęcie, które dosadnie prezentuje tego typu zmiany. Tak kiedyś wyglądał rynek w Kielcach.

Moda na "betonozę" króluje w polskich miastach. Betonowane na potęgę centralne place miejskie w trakcie upałów zmieniają się w prawdziwą "patelnię". Tymczasem kolejne miasta systematycznie decydują się na modernizację placów i rynków, a zieleń znika z nich w zatrważającym tempie.

Zobacz również: Znikający relaks. Co się stało z ośrodkami wczasowymi z PRL?

Te zdjęcia dzieli ponad 50 lat różnicy. Zmieniło się wiele

Jednym z prawdziwych symboli "betonozy" jest rynek w Kielcach. Przed laty kielczanie mogli spacerować wokół zieleni i drzew, podziwiając znajdującą się na środku reprezentacyjnego placu fontannę. W 2008 roku nastąpiły jednak spore zmiany. Decyzją urzędników rynek przebudowano, pokrywając go granitowymi płytami.

Reklama

Teraz w sieci pojawiło się zdjęcie, które dzieli ponad 50 lat różnicy. Pokazuje ono wygląd kieleckiego rynku w 1970 roku oraz obecnie. Internauci nie kryją oburzenia.

Zobacz również: Nazywali je "osiedlem duchów". Jak się żyło przy Dudziarskiej w Warszawie?

Tak kiedyś wyglądał kielecki rynek. "Było pięknie, teraz to piekło"

Pod zdjęciem rozgorzała prawdziwa dyskusja. Internauci są w szoku.

Kielce nie są jednak jedynym przykładem panującej w Polsce "betonozy". Podobnych, zabetonowanych miejsc jest w naszym kraju o wiele więcej. Problem wciąż jest więc aktualny, a o zmianę walczą kolejne osoby.

W ubiegłym roku 19-letni mieszkaniec Krzeszowic postanowił dosadnie zaprezentować czym kończy się usuwanie zieleni z miast. Wyszedł na rynek swojego miasta z patelnią w dłoni, na której, stawiając ją uprzednio na nagrzanej płycie placu, usmażył jajecznicę. Tym samym pokazał, że obecny trend zdecydowanie nie napawa optymizmem.

Zobacz również: Archibubel: Kraków wybiera najgorszy przykład patodeweloperki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: betonoza | Kielce | zieleń

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy