Reklama

Świąteczny Rzym

To miasto, które nie tylko warto, ale trzeba zobaczyć. Kiedyś była to wyprawa tylko dla wybranych, dziś jest wycieczką w zasięgu ręki.

W okresie świątecznym wieczne miasto zamienia się w magiczne miejsce rozświetlone tysiącami kolorowych lampek, z licznymi jarmarkami bożonarodzeniowymi. wyjątkowy klimat można poczuć spacerując ulicami miasta, zatrzymując się na urokliwych placach i placykach. To najlepszy sposób żeby bez ograniczeń chłonąć niezwykłą świąteczną atmosferę.

Poczuj ten klimat

  Przykładowa trasa spaceru widzie od pierwszej siedziby papieży czyli Bazyliki na Lateranie (wysiadamy na stacji metra San Giovanni). Później kierujemy się w stronę Koloseum. Następne punkty to Plac Wenecki, Panteon i Piazza Navona. Stąd niedaleko jest już do  jednego z najpiękniejszych mostów na świecie czyli mostu św. Anioła. I tak dochodzimy do Watykanu, który w okresie bożonarodzeniowym jest zapełniony turystami i pielgrzymami z całego świata.

Reklama

Franciszek

Być w Rzymie i papieża nie widzieć? Jak go zobaczyć? Jest kilka możliwości. Pierwsza to środowa audiencja generalna. na ogół odbywa się o godz. 10 rano na Placu św. Piotra. Wstęp wolny. W miesiącach zimowych papież spotyka się z wiernymi w Auli Pawła VI. Wtedy przydadzą się tzw. darmowe bilety wstępu, które rozdają m. in. gwardziści szwajcarscy. Wystarczy do nich podejść i... poprosić o takie wejściówki. Jeśli dodamy, że jesteśmy z Polski, od razu sięgną do kieszeni. Druga możliwość to udział w modlitwie Anioł Pański w niedzielę o godz. 12.00. Uwaga! W pierwszy dzień Świąt papież wygłasza z balkonu Bazyliki św. Piotra błogosławieństwo Urbi et Orbi ("miastu światu"). Ty też możesz tam być!

MJTele Tydzień
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy