Reklama

Reklama

U źródeł królowej polskich rzek

Z okazji Roku Rzeki Wisły pokażemy w naszym nowym cyklu najpiękniejsze miejsca na jej szlaku, zaczynając od źródeł.

Nasza "dobra pani, najwierniejsza z wszystkich rzek", jak mówi tekst piosenki, ma aż dwa źródła! Początek dają jej potoki Biała i Czarna Wisełka, wypływające ze stoku Baraniej Góry. Ciekawostką jest także, że dopiero po połączeniu się z potokiem Malinka tworzy się jedna królowa polskich rzek.

Aż do ujścia w Bałtyku stanowi dumę miast i miasteczek, a bulwary nad rzeką to nieodłączna ich atrakcja. Nie inaczej jest u jej początków - w Wiśle i Ustroniu, gdzie wije się jako górski potok.

Perła Beskidu

Reklama

Obie miejscowości znane są przede wszystkim ze sportów zimowych, jednak także latem mają do zaprezentowania wiele atrakcji. Z Wisły, jako perły Beskidu Śląskiego warto udać się na piesze wycieczki m.in. na Baranią Górę. Na niej znajduje się wieża, z której rozciąga się widok na trzy kraje - Polskę, Czechy i Słowację. Warto zwiedzić też samo miasto i przejść się Aleją Gwiazd Sportu, na której najjaśniej świeci ta poświęcona Adamowi Małyszowi. Niedaleko znajduje się też deptak, gdzie skosztujesz lokalnej kuchni i kupisz pamiątki. Koniecznie też trzeba przespacerować się nad brzegiem Wisły, którą latem można przekroczyć boso.

Uzdrowisko

Natomiast Ustroń to przede wszystkim raj dla miłośników SPA oraz kuracjuszy w Domu Zdrojowym. Świetną atrakcją dla dzieci jest za to Leśny Park Niespodzianek, w którym można podziwiać orły i sokoły na specjalnych pokazach. W Ustroniu znajduje się też kolejka górska na Czantorię, czynna także latem.


Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy