Reklama

Reklama

Wakacje na Korfu - rajskiej wyspie zapomnienia

Nie bez przyczyny grecka wyspa Korfu określana jest mianem raju na ziemi, gdzie każdy może zapomnieć o problemach codzienności. Jeżeli właśnie to miejsce jest celem twoich wakacji, to nie mogłeś trafić lepiej. Ta malowniczo położona pomiędzy włoskim "butem" a greckim wybrzeżem wyspa dostarczy ci całą moc pozytywnych wrażeń i z pewnością pozwoli na chwilę zapomnienia. Korfu to idealne miejsce do skutecznego ładowania baterii na bardzo długie miesiące. Tu po prostu chce się wracać!

Przydatne informacje

Wybierając się na wakacje swoich marzeń powinieneś koniecznie przygotować się na wszelkie ewentualności i jak najwięcej informacji zdobyć jeszcze przed wyjazdem lub wylotem na Korfu. Na pewno nie musisz jednak martwić się o problemy na granicy. Pomimo ostatnich zawirowań politycznych w tym rejonie geograficznym, Grecja pozostaje krajem członkowskim Unii Europejskiej. Dzięki temu do uprawnionego pobytu na terenie całego kraju - także na Korfu, wystarczy posiadać przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport. 

Podobnie jak w innych państwach w tej okolicy sezon turystyczny trwa na wyspie mniej więcej od końca kwietnia aż do początku października. Jednak pomimo mniejszego natłoku turystów nie polecamy wizyty na Korfu w krańcowych tygodniach sezonu. W maju temperatura wody w morzu może okazać się zbyt niska, natomiast w okolicach października roślinność na wyspie rozpoczyna przygotowania do zimy i nie jest już tak malowniczo jak w czerwcu czy chociażby jeszcze we wrześniu. 

Reklama

Pomiędzy wymienionymi miesiącami na termometrach zobaczysz praktycznie tylko wartości powyżej 30 stopni Celsjusza. Opady deszczu w tym czasie nie powinny stanowić żadnego problemu.

Stolica

Niewielka wyspa jaką jest Korfu ma swoją stolicę. To miasto Kerkira. To jednocześnie centrum turystyczne jak i gospodarcze całej okolicy. To właśnie tu znajduje się jedyne na całej wyspie lotnisko a także port, który jest ważnym ośrodkiem dla lokalnego handlu. Z Kerkiry wypływają statki do portów na całym Świecie. 

Do najciekawszych obiektów w mieście należą doskonale zachowane dawne twierdze, które niegdyś pełniły ważne funkcje obronne w tym rejonie geograficznym. Zabudowa miasta to poprzeplatane style rodem z krajów, które niegdyś panowały na Korfu - Francji, Anglii i Włoch. Jeżeli masz ochotę na dłuższy spacer, możesz wybrać się na mury jednej z twierdz i podziwiać malowniczą panoramę całego miasta.

Plaże na Korfu

To jeden z głównych powodów dla których turyści decydują się na przylot właśnie na Korfu. Piękne plaże z przejrzystą, krystalicznie czystą wodą i złocistym piaskiem. Z pewnością na tej wyspie tych dwóch rzeczy ci nie zabraknie. Jedną z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych plaż jest Porto Timoni. Tak naprawdę to dwa odrębne plażowiska, które łączą się jedną z zatok. 

Dzięki temu, że dostęp do nich jest ograniczony przez charakterystyczne ukształtowanie terenu, często nawet podczas szczytu sezonu turystycznego jest tam zupełnie pusto i można rozkoszować się ogromną przestrzenią a także ciszą i spokojem. To miejsce szczególnie uwielbiane przez miłośników nurkowania. Agios Georgios to kolejna plaża, która nie jest zbytnio oblegana przez rzesze turystów. 

Znajdziesz ją w północno-  zachodniej części wyspy. Idealne miejsce dla miłośników spokojnego plażowania z dala od zgiełku i hałasów. Jeżeli z kolei poszukujesz niebanalnych wrażeń artystycznych polecamy rejon plaży Canal d'Amour. Woda uformowała tam oszałamiająco piękne wyrobiska w skale i urokliwe drobne klify i niewielką plażę. To miejsce szczególnie często odwiedzane przez zakochane pary.

Zwyczaje i nawyki kulinarne

Odwiedziny na wyspie Korfu to nie tylko możliwość zwiedzania, plażowania i uprawiania sportów wodnych. To także doskonała okazja do zapoznania się z lokalnymi egzotycznymi zwyczajami kulinarnymi. Podobnie jak w wielu innych rejonach Grecji na Korfu hoduje się głównie oliwki, które siłą rzeczy stanowią jeden z najważniejszych dodatków na talerzu. 

Prowadzi się tu również uprawę winogron, wszelkich cytrusów. W lokalnych przepisach zaobserwujesz na pewno dominację owoców. Popularne są tu także grecki gyros i ser feta wyrabiany domowymi sposobami. Na Korfu możesz napotkać odmianę gołąbków - chodzi o faszerowane liście winorośli. 

Wśród alkoholi wyrabianych na wyspie prawdziwą furorę robi likier z kumkwatu pity przez mieszkańców wyspy z każdej możliwej okazji. Na Korfu dostaniesz też tradycyjne greckie ouzo.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy