Warszawa z okien PRL-owskich pojazdów

Organizator alternatywnego zwiedzania stolicy, firma WPT 1313, przygotowała na majówkę specjalny plan wycieczek. Od 27 kwietnia codziennie będzie można podziwiać Warszawę z okien słynnego "ogórka", czyli Jelcza 043.

Stolicę można zwiedzać m.in. zabytkowym "ogórkiem"
Stolicę można zwiedzać m.in. zabytkowym "ogórkiem"materiały prasowe

Choć część mieszkańców Warszawy zapewne wyjedzie z miasta, spodziewać się można, że ci, którzy zostaną, nie będą siedzieć w domach, a turyści chętnie ruszą na zwiedzanie. Od 27 kwietnia do 5 maja w WPT 1313 obowiązywać będzie majówkowy rozkład jazdy.

Zainteresowanie wycieczkami wśród warszawiaków i turystów jest tak duże, że w tych dniach legendarne "ogórki" będą częściej wyjeżdżać w trasę. Już sam przejazd zabytkowym Jelczem dostarcza wrażeń, kiedy wszyscy pasażerowie podskakują miarowo nawet podczas spokojnej jazdy.

Jeśli do tego dodać wyśmienitych przewodników, którzy w zabawny sposób przybliżają historię miasta, to wycieczka musi być udana. Na pokładzie będzie można spotkać m.in. Rafała Dąbrowieckiego, który w marcu otrzymał tytuł Warszawiaka Roku 2018 czy Tomasza Bareję, kuzyna słynnego reżysera komedii z czasów PRL.

Warszawa praska, słodka i w pigułce

Jeśli ktoś ma ochotę bliżej poznać tajemnicze zakamarki prawobrzeżnej części Warszawy, koniecznie powinien wybrać program "Ogórkiem po Pradze". Klimatyczne kamienice, miejsca, które wielokrotnie były scenerią różnych produkcji kinowych i serialowych, a także stare tereny przemysłowe - to połączenie, które na pewno zaciekawi osoby poszukujące alternatywnego zwiedzania. Nowa Praga, fabryka Wedla, fabryka wódki Koneser czy bazar Różyckiego to tylko niektóre z punktów programu.

Inna wycieczka pt. "Słodka Warszawa" będzie z kolei wiodła szlakiem legendarnych warszawskich cukierni i kawiarni. Nie zabraknie ciekawostek o Wedlu i ulubionej kawiarni Ambrożego Kleksa, a uczestnicy dowiedzą się m.in. kto chował w pączkach złote monety czy produkował piramidy z cukru.

Natomiast "Warszawa w pigułce" to propozycja dla osób, które chciałyby poznać najważniejsze miejsca, pośmiać się przy anegdotach i ciekawostkach z życia dawnych mieszkańców stolicy. Trasa wiedzie głównymi ulicami, więc Pałac Kultury i Nauki, Grób Nieznanego Żołnierza, Łazienki Królewskie czy Mariensztat na pewno zostaną odwiedzone.

Wieczorna włóczęga dla dorosłych

Pełnoletnich gości prawdopodobnie ucieszy impreza pt. "Legendarne Knajpy PRL-u - bo pić trzeba umić". Podczas tej autorskiej propozycji nie zabraknie opowieści o tym, gdzie słynni warszawiacy lubili bywać i bawić się. W programie przewidziane są degustacje w takich miejscach jak: restauracja Kameralna, klubokawiarnia "Jaś i Małgosia" czy knajpa "W Oparach Absurdu".

Czasy PRL

Trasa "Śladami PRL-u" to wyjątkowa wycieczka, która przybliża minioną epokę. Dla starszych może być sentymentalną podróżą, dla młodszych ciekawą lekcją historii. Opowieści o odbudowie powojennej Warszawy będą obrazowane przykładami miejsc i architektury z tamtych czasów, które do dziś pełnią ważną rolę, a wiele informacji i anegdot zaskoczy nawet rodowitych warszawiaków.

Informacje praktyczne

Wycieczki ruszają sprzed głównego wejścia do Pałacu Kultury i Nauki na pl. Defilad 1. Dla rodzin z dziećmi przewidziane są specjalne bilety rodzinne. 

Styl.pl/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas