Reklama

Reklama

Wąż w raju. Gady budzą się na pięknej wyspie

Wszyscy wybierający się na wycieczkę na popularną wyspę Majorkę muszą zachować wzmożoną ostrożność! W wakacyjnym raju właśnie rozpoczyna się sezon aktywności węży.

Gady budzą się na Majorce

Hiszpańska wyspa Majorka to jedno z najpopularniejszych miejsc wypoczynku Europejczyków. Od dawna kusi piękną pogodą, rozbudowaną turystyczną infrastrukturą i geograficzną bliskością. 

Jednak wybierając się na Majorkę w okresie od maja do lipca, należy mieć się na baczności. W tym czasie zamieszkujące te okolice węże stają się aktywne i można natknąć się na nie w wielu miejscach. W ubiegłym roku kilka sztuk tych zwierząt zaobserwowano na plażach Calvia i Andratx

Biolog Vanessa Rubio pracująca w Consorci per a la Recuperació de la Fauna de les Illes Balears tłumaczy, że maj, czerwiec i lipiec są okresem godowym i rozpłodowym węży, które podróżują w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca do założenia gniazda i złożenia jaj. 

Reklama

Od niedawna na Balearach można zaobserwować obecność węży z gatunku hemorrhois hippocrepis. Pozostawione w spokoju - tak jak większość węży - nie stanowią niebezpieczeństwa, jednak jeśli zakłócimy ich spokój, mogą zaatakować.

- Nie są niebezpieczne dla ludzi. Ukąszenie przez ten gatunek węża można porównać do ugryzienia przez kota. Nie są one trujące ani niebezpieczne. Będą się bronić, jeśli poczują się osaczone i spróbują ugryźć, ale nie są jadowite - uspokaja Vanessa Rubio w rozmowie z Daily Star. 

Ugryzienie węża, nawet niejadowitego, nie należy jednak do przyjemności i może popsuć świetnie zapowiadający się urlop. Warto więc spoglądać pod nogi w czasie pieszych wycieczek.

***

Zobacz również:

Islandia jest kobietą

Wakacje: Polacy chcą na plaże. Już planują letnie wyjazdy

CZY WOJNA ZMIENI TEGOROCZNE PLANY PODRÓŻNICZE?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy