Reklama

Reklama

W Polsce powstał dom-imbryk. "Jak z Alicji w krainie czarów”

Takiego domu jeszcze w Polsce nie było! Koło Bydgoszczy powstaje dom w kształcie imbryka. Chociaż jeszcze niedokończony, już robi ogromne wrażenie. Na nietypowy pomysł wpadł Maciej Chęsiak, artysta tatuażu z Solca. Według planów, dom-imbryk ma być dokończony w tym roku.

Dom-imbryk powstał w Makowiskach, pomiędzy Solcem Kujawskim a Bydgoszczą. Dom zaprojektowało studio architektoniczne Sergiel specjalizujące się w pracach nad kopułami. Budynek ma według planów zostać dokończony w tym roku.

Dom-imbryk - skąd ten pomysł?

Skąd pomysł na dom-imbryk? Jak przyznaje w rozmowie z Gazetą Pomorską właściciel Maciej Chęsiak, inspiracją do budowy była wizyta w Muzeum Salvadora Dali w Figueres w Hiszpanii.

- W 2005 roku zwiedzałem muzeum Dalego w Hiszpanii. Tam na dachu znajdują się ogromne jaja. Ta koncepcja z wykorzystaniem nieoczywistego, ale inspirowanego naturą motywu zapadła mi w pamięć. Urzekło mnie to, że podążając za ideą można budować w niestandardowym kształcie - przyznał w rozmowie z Gazetą Pomorską Chęsiak.

Reklama

Pan Maciej chętnie dzielił się w sieci postępem prac nad budową domu. Jeden z filmów zobaczyło ponad 15 tys. widzów.

Zobacz również: Budynki nie są tym, czym się wydają

Salon tatuażu w „imbryku”

Maciej Chęsiak pochodzi z Solca Kujawskiego, ale przez lata mieszkał w Irlandii. Tam prowadził salon tatuażu. To jednak nie jedyna forma sztuki, w której realizuje się pan Maciej - na swoim koncie ma również realizacje graffiti. Niektóre z nich można zobaczyć na wielu ścianach w Solcu Kujawskim.

Postanowił jednak wrócić z narzeczoną do Polski i wybudować dom. Para chciała, aby obiekt wyróżniał się na tle innych.

Dlaczego właśnie kształt imbryka? Pan Maciej odnalazł inspirację w Tajlandii, gdzie kupił niewielki czajnik do herbaty. Jak przyznał w rozmowie z Gazetą Pomorską, "jego kształt był najbliższy temu, który oczami wyobraźni widział jako kształt domu, ciepła".

Docelowo, w środku ma powstać salon tatuażu wraz z miejscem, w którym możliwe będzie prowadzenie warsztatów.

Zobacz również: Jak wygrać ogromną gotówkę w Lotto? Skreśl te liczby

Dom-imbryk nową atrakcją turystyczną?

Część internautów już zapowiada wizytę w Makowiskach. "Cudowny pomysł, musimy podjechać i obejrzeć z bliska na żywo", "Jak z Alicji w krainie czarów" - to tylko niektóre z komentarzy. Czy dom-imbryk stanie się nową atrakcją turystyczną? Wiele wskazuje na to, że tak.

 ***

Zobacz również:

Archibubel. Kraków wybiera najgorszy przykład deweloperki

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dom-imbryk | Bydgoszcz | atrakcja turystyczna

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy