Reklama

Reklama

Podlewanie roślin wodą utlenioną

Woda utleniona zazwyczaj stosowana jest jako środek do odkażania ran. Niewiele osób wie, że można ją zastosować w pielęgnacji roślin. To świetny środek zwalczający insekty, nie niszczący przy tym kwiatów.

Jak działa?

Preparat z wody utlenionej nie tylko zwalcza owady niszczące rośliny, ale także odżywia ich korzenie i zabezpiecza przed gniciem. 

Poprawia kondycję osłabionych kwiatów, wspomaga wypuszczanie nowych pąków i dostarcza im tlenu. Dzięki niemu rośliny szybciej rosną.

Polecana jest woda utleniona o stężeniu 3 proc., którą możesz kupić w aptece za ok. 2 zł. Przygotowany z niej środek ma świetne działanie, a przy tym jest niedrogi.

Jak zrobić preparat?

Zmieszaj wodę utlenioną z letnią wodą w proporcji 1:4. Takim roztworem podlej roślinę raz na dwa tygodnie.

Jeżeli insekty objęły również liście i kwiaty, przelej mieszankę do pojemnika ze spryskiwaczem i rozpyl środek na zainfekowanych częściach.

Reklama#POMAGAMINTERIA

Na Farmie Życia w Więckowicach mieszka 10 osób z autyzmem. Żadna z nich nie jest samodzielna, wymagają wsparcia w codziennych czynnościach życiowych. Jeśli Farma nie przetrwa, alternatywą dla jej mieszkańców pozostaje szpital psychiatryczny, koniec czułej opieki, przywiązani pasami do łóżka stracą poczucie bezpieczeństwa, stracą swój dom. Możesz im pomóc! Sprawdź szczegóły >>

W ramach akcji naszego portalu #POMAGAMINTERIA łączymy tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy mogą jej udzielić. Znasz inicjatywę, która potrzebuje wsparcia? Masz możliwość pomagać, a nie wiesz komu? Wejdź na pomagam.interia.pl i wprawiaj z nami dobro w ruch!

Zobacz także:


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Ogród | rośliny | kwiaty | pielęgnacja kwiatów | Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy