Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Grunt to podkład

Ale jaki wybrać? Liczy się nie tylko odcień. Jak znaleźć podkład, który spełni marzenie o pięknej cerze od świtu do zmierzchu?

Określ tonację. Zanim zaczniesz szukać idealnego odcienia podkładu, zrób prosty test. Spójrz na żyłę na swoim nadgarstku. Jeśli jest zielonkawa, jesteś typem ciepłym i potrzebny ci kosmetyk o złotej lub żółtej bazie. Jeśli żyła jest niebieska, masz zimną tonację skóry, do której pasują podkłady o różowych, czerwonawych i niebieskich podcieniach.

Wybierz odcień. Nie sugeruj się nazwą! To, co jedna marka nazwie "kością słoniową", inna może określić "porcelaną". Ważne, żeby zawsze testować podkład w świetle naturalnym na skórze twarzy. Wybierz trzy "sąsiadujące" ze sobą odcienie, zaaplikuj i odczekaj kwadrans. Z czasem kosmetyki mogą się utlenić i ściemnieć. Warto wziąć próbki do domu lub skorzystać z porady konsultantki w drogerii.

Reklama

Dobierz do typu skóry. Podkłady nie służą tylko do wyrównania kolorytu. Mają też funkcje matujące - dla cery tłustej, nawilżające - dla suchej, czy przeciwzmarszczkowe - dla dojrzałej. Źle dobrane, popsują cały makijaż.

SHOW 21/2016

Show
Dowiedz się więcej na temat: makijaz

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy