Reklama
SHOW - magazyn o gwiazdach

Odżywka, potem szampon

W ten sposób zapewnisz włosom większą objętość. Przedstawiamy nowe zasady mycia głowy i dbania o włosy. Obalamy też kilka mitów.

MIT: Częste mycie włosów nie jest dla nich korzystne.

Szampony częściowo zmywają z włosów naturalną powłokę tłuszczową, która je zabezpiecza, ale przede wszystkim dbają o skórę głowy. Skóra podlega bowiem nieustannym procesom złuszczania. A po kilku dniach bez mycia na głowie znajdują się nie tylko martwe komórki, ale też bakterie, zanieczyszczenia i nadmiar sebum. To może prowadzić do podrażnień, swędzenia i pojawienia się białych płatków skóry na twoich ubraniach. Jeśli zaś stosujesz produkty do stylizacji i pozostaną one na włosach dłużej, mogą osłabić włókna.

Reklama

Mycie włosów codziennie nie jest szkodliwe - wystarczy, że wybierzesz lekki szampon. Jeśli skóra głowy się nie przetłuszcza, możesz myć włosy rzadziej.

MIT: Tanie szampony nie różnią się od tych z salonów fryzjerskich.

Produkty drogeryjne mogą zawierać te same składniki, co profesjonalne, różnica leży w stężeniu. W składzie tańszych szamponów często znajdują się związki, które mogą przesuszyć włosy. Kosmetyki profesjonalne są bardziej skoncentrowane, często wystarczają na dłużej i lepiej działają na zniszczone włosy.

Wolisz tańszy produkt? Sprawdź obok, jakich składników nie powinien zawierać.

MIT: Suche szampony powodują wypadanie włosów.

Istnieje teoria, że zawarte w nich składniki blokują mieszki włosowe. W rzeczywistości żaden talk czy puder tego nie robi. Ale nie znaczy to, że możesz stosować suchy szampon codziennie. Po 2-3 dniach koniecznie umyj włosy tradycyjną metodą.

MIT: Składniki dobre dla skóry są też dobre dla włosów.

Teoretycznie ma to sens. Jednak brakuje dowodów, że np. kwas hialuronowy przynosi włosom jakiekolwiek korzyści. Poza tym, kiedy spłukujesz szampon, spłukujesz także aktywne składniki. 5MIT: Odżywkę stosuj zawsze po szamponie. Czasem możesz odwrócić kolejność. Żeby włosy miały większą objętość, nałóż odżywkę na końce i spłucz, a potem umyj włosy u nasady i na długości. Spłucz chłodną wodą.

SHOW 21/2017

Show
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy