Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Pomoc dla dłoni

Szorstkie, przesuszone z zadzierającymi się skórkami wokół paznokci… Jesienią często właśnie tak wyglądają nasze ręce. Podpowiadamy, jak tego uniknąć.

Podobnie jak twarz, tak i dłonie codziennie wystawione są na działanie promieni UV i innych niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jednak w przeciwieństwie do tej pierwszej, zazwyczaj nie są należycie pielęgnowane. Większość z nas nie stosuje regularnie kremu do rąk. A przecież w ciągu dnia wielokrotnie myjemy dłonie, co narusza ich naturalną barierę ochronną. Do naszych grzechów zaliczyć należy także nieużywanie rękawiczek ochronnych w czasie wykonywania prac domowych. A kiedy naskórek narażony jest dodatkowo na chłód, wszystkie zaniedbania natychmiast stają się widoczne. Dlatego zacznij działać.

Reklama

Kiedy temperatura spadnie poniżej 10 stopni, wyciągnij z szafy rękawiczki. Jeśli masz jedynie bardzo ciepłe, zaiwestuj w tzw. przejściowe. Po każdym myciu rąk aplikuj krem, najlepiej regenerujący. Nie zapomnij też o stosowaniu go na noc. Co wieczór wmasowuj w skórki wokół paznokci oliwkę, która zapobiegnie ich zadzieraniu się. Możesz wybrać produkt w formie pędzelka lub gąbki, w której wystarczy zanurzyć palce.

Raz w tygodniu wykonaj dokładny piling dłoni połączony z masażem. Możesz użyć produktu przeznaczonego do rąk, do ciała lub sama przygotować miksturę złuszczającą, bazującą na cukrze i oliwie.

Po opłukaniu rąk warto także zastosować maseczkę. Aby wzmocnić jej działanie, załóż na ręce foliowe, a następnie bawełniane rękawiczki i pozostaw na około 15 minut. Raz w miesiącu warto udać się na zabieg regenerujący do kosmetyczki.

Walcz z przebarwieniami:


Unikaj intensywnego słońca. Jest odpowiedzialne za większość przebarwień. Jego promieniowanie pobudza produkcję melaniny czyli barwnika odpowiedzialnego za opalanie. Niestety, intensywna ekspozycja na nie może zakłócić prawidłową pracę melanocytów i doprowadzić do powstania trwałych plam na skórze. Profilaktyka jest więc najważniejsza.

Uwaga na hormony! Ciąża, stosowanie antykoncepcji doustnej, okres menopauzy - wszystko to, co wiąże się z wahaniem ich poziomu w organizmie, ma wpływ na nieprawidłową produkcję melaniny. Jeśli jesteś w grupie ryzyka, najlepszą ochroną będą filtry przeciwsłoneczne, a także kremy nawilżające. Odpowiednie nawodnienie to naturalna ochrona dla skóry.

Wypróbuj domowe sposoby. Raz w tygodniu, najlepiej wieczorem, wcieraj w dłonie sok z cytryny. Jeśli jednak po takim zabiegu chcesz wyjść z domu, koniecznie włóż rękawiczki! Sok z cytryny i promienie UV to niebezpieczne połączenie. Do codziennej pielęgnacji polecamy sok z łodygi aloesu i napary z mniszka lekarskiego.

Przetestuj specjalistyczne kremy. Wiele kosmetyków zawiera substancje wybielające, które pomagają zmniejszyć widoczność przebarwień. Warunek: stosuj je regularnie!

SHOW 20/2016

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy