Reklama
SHOW - magazyn o gwiazdach

Węgiel na piękną skórę

Z pewnością masz go w domowej apteczce. Czas odkryć jego walory kosmetyczne. Węgiel powstrzymuje starzenie!

Chociaż nie jest cudownym remedium na zmarszczki, bardzo skutecznie pomaga opóźnić ich powstawanie. Według najnowszych badań oznaki starzenia pojawiają się w głównej mierze na skutek czynników zewnętrznych, m.in. zanieczyszczeń środowiska (smog jest na szczycie czarnej listy). Oczyszczanie twarzy jest więc kluczowe w procesie walki o młodszy i zdrowszy wygląd. I tu właśnie z pomocą przychodzi węgiel, a dokładnie jego aktywna forma.

Jak działa? Podobnie jak w medycynie, gdzie jest wykorzystywany, aby nie dopuścić do zatrucia organizmu toksynami. Węgiel w organizmie przyciąga je i pochłania, zanim dostaną się do krwi. Na poziomie skóry węgiel także funkcjonuje na zasadzie magnesu: przyciąga do siebie zanieczyszczenia, które ulegają spłukaniu razem z nim i nie pozostają na powierzchni twarzy.

Reklama

Czarne kosmetyki są najlepszą bronią w walce z zatkanymi porami, działają także antyrodnikowo. Warto przełamać tradycyjne myślenie o myciu twarzy. Aktywny węgiel występuje w kosmetykach w formie proszku, olejku, pilingu, maski, a także żelu lub płynu micelarnego.

Węgiel ma działanie antybakteryjne. Ze względu na tę właściwość jest szczególnie polecany dla cer trądzikowych. Skutecznie zapobiega stanom zapalnym. Zwalczanie wolnych rodników i wyrównywanie kolorytu to nie jedyne "umiejętności" tego składnika. Jest on wykorzystywany także w higienie jamy ustnej. Czarne pasty do zębów, poza wspomnianym działaniem przeciwbakteryjnym, pomagają też wybielić zęby. Węgiel pochłania obecne na ich powierzchni związki garbnikowe, które odpowiadają za nieestetyczny kolor.

SHOW 12/2017

Show
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama