Reklama
Wakacje 2020 w Polsce

Polska pustynia największa w Europie

Pustynia Błędowska znajduje się na granicy województw małopolskiego oraz śląskiego, zaledwie 40 km od Katowic oraz 50 km od Krakowa. Mieści się na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, kilka kilometrów od Olkusza.

Na przestrzeni lat pustynia ta została oczyszczona z niewybuchów, a wstęp do niej jest bezpłatny. Jej obszar niegdyś rozciągał się na przestrzeni 150 km2. Dziś jest to zaledwie 30 km2.

Na Pustyni Błędowskiej znajduje się  kilka punktów widokowych, dzięki którym możemy podziwiać krajobraz z daleka. Pierwszy z nich znajdziemy  w Kluczach na wzgórzu Czubatka. Można tam dojechać samochodem lub dotrzeć pieszo. Warto wybrać się głównie wieczorem, gdzie w tle widoczny jest przepiękny zachód słońca.

Drugi punkt widokowy znajduje się w miejscowości Chechło na wzgórzu Dąbrówka. Wyróżnia się tym, że posiada bezpośrednie dojście do pustyni. Jedną z atrakcji są skoki spadochronowe organizowane nad terenem pustynnym.

Reklama

Ostatni punt, Róża Wiatrów, znajduje  wzdłuż trasy w kierunku Hutek lub Bolesławia. Można dojechać tam samochodem (na miejscu znajduje się parking).  

***

#POMAGAMINTERIA

Pięć rodzin, pięć dni i piętnaście wymagających treningów. Obóz Muay Thai, którego pierwsza edycja odbyła się w zeszłym roku, jest szansą dla młodzieży w spektrum autyzmu na poznanie smaku zdrowej rywalizacji, wygranej, a czasem także porażki. Jak mówią organizatorzy: "To, że nasi podopieczni nie utrzymują kontaktu wzrokowego z rozmówcą, nie znaczy, że nie mają nic do powiedzenia. Sport uczy nas szacunku do siebie i każdego rywala. Jeśli tego nie zrozumiesz, oddalasz się od mety". Organizacja tegorocznej edycji wciąż stoi pod znakiem zapytania, jednak dzięki ludziom dobrej woli szanse na wyjazd z każdym dniem rosną. I ty możesz pomóc! Sprawdź szczegóły! 

Zobacz także:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama