Reklama
Wielkanocne inspiracje

Wielkanoc 2021: Kiedy wypada i jak się do niej przygotować?

Jak wiadomo, Wielkanoc to święto ruchome. Kiedy wypada w tym roku i jak się do niej przygotować w czasie pandemii?

Wielkanoc każdego roku obchodzona jest w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca, czyli w tym roku 4 kwietnia. Tegoroczne święta, podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na COVID-19, na pewno będzie się znacznie różnić od tradycyjnych, spędzonych w dużym, rodzinnym gronie. 

Prawdopodobnie zapomnieć możemy o wieloosobowych spotkaniach, a to właśnie przez wciąż niedającą się ujarzmić pandemię koronawirusa na świecie. 

Warto jednak zadbać o to, by nasze święta nawet w takich okolicznościach były wyjątkowe i pełne dobrych wspomnień. Starajmy się w miarę możliwości myśleć optymistycznie i z nadzieją patrzeć w przyszłość. 

Reklama

Kiedy wypadają dni wolne?

Od 1 do 6 kwietnia będzie trwała przerwa od nauki w szkołach, za to dni 4 i 5 kwietnia są ustawowo wolne od pracy. 

W związku z pandemią zakupy świąteczne należy robić rozsądnie i trzeba wziąć pod uwagę obowiązujące obostrzenia. Należy pamiętać, by kupując potrzebne towary, zachować dystans społeczny, a także zasłaniać maseczką nos i usta po to, by nie doszło do zakażenia koronawirusem. 

Jeśli nic się nie zmieni, to dzień 28 marca będzie niedzielą handlową, więc w czym czasie również można będzie udać się na zakupy. Znacznie lepiej jest jednak już wcześniej zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze produkty, aby uniknąć stania w długich kolejkach i tym samym zminimalizować ryzyko zarażenia covidem. 

*** 

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ>>>

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Wielkanoc | święta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy