Reklama

Reklama

Czerwcowe prace w ogrodzie

Czerwiec to dobry miesiąc na przeprowadzenie porządków w ogrodzie i zebranie pierwszych plonów. Zobacz, jakie prace wykonać w tym czasie, aby cieszyć się piękną i kolorową przestrzenią.

Jedną z podstawowych czynności ogrodniczych, którą warto wykonywać regularnie, jest koszenie trawnika. Skoszoną trawę należy wyrzucić do kompostownika. 

Grabienie trawnika dobrze wpłynie na jego kondycję i użyźni glebę. 

Czerwiec to czas pierwszych zbiorów truskawek, poziomek oraz agrestu. Pojawiają się też wczesne plony sałaty, rzodkiewki i szpinaku. Można podciąć pędy malin.

Pierwsze tygodnie będą najlepsze na posadzenie ogórków. Wtedy temperatura jest najlepsza, wcześniej sadzonki mogą zmarznąć.

W tym miesiącu obficie kwitną róże, piwonie i rododendrony. Nie można zapominać o ich podlewaniu, dzięki temu ich kwiaty będą bardziej obfite, a żywotność przedłużona. Sprawdź, czy zieleń w ogrodzie nie jest zainfekowana przez insekty. Możesz je odżywić nawozami i zabezpieczyć przed szkodnikami.

W czerwcu dobrze jest podlewać także inne rośliny takie, jak krzewy. To świetny moment na przycięcie żywopłotu, pędów przekwitłych kwiatów, oraz zasadzenie bylin.

W drugiej połowie miesiąca można wykopać cebulki kwiatów (hiacyntów, tulipanów), rozdzielić je lub pozostawić do wysuszenia.

Reklama

***

#POMAGAMINTERIA

Zróbmy małym pacjentom prezent na Dzień Dziecka

W Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie, na II piętrze, w budynku najbardziej oddalonym od wejścia, znajduje się mały oddział - Oddział Przeszczepiania Komórek Krwiotwórczych z sześcioma izolatkami. To tutaj trafia część dzieci chorych na nowotwory, żeby skorzystać z - czasami ostatniej - szansy powrotu do zdrowia i życia. Stowarzyszenie Koliber prowadzi zbiórkę, by z okazji Dnia Dziecka podarować małym pacjentom - nie zabawki, bo ich tam nie mogą mieć - ale m.in. nowe materace i pościel. Sprawdź szczegóły >>>

WESPRZYJ ZBIÓRKĘ >>>

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: prace w ogrodzie | czerwiec | Ogród

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy