Reklama

Reklama

SHOW - magazyn o gwiazdach

Bluzki na czasie

Z bufkami, odsłoniętymi ramionami, szerokimi rękawami w kształcie dzwonka lub motylka. Eksperci radzą, jaki fason najlepiej pasuje do twojej sylwetki.

Bufki idealne dla gruszek

Ten fason bluzki najlepiej służy kobietom, które mają wąskie ramiona i szerokie biodra (sylwetka typu gruszka). Świetnie wygląda z dzwonami, kulotami, luźnymi męskimi spodniami z materiału i spódnicami w stylu boho. Jeśli koszula z bufkami ma kołnierzyk, najlepiej zestawiać ją z boyfriendami lub wąskimi spodniami i spódnicami. Rękaw z wiązaniem (zwany cukierkiem) można podciągać - dzięki temu nadaje się sylwetce odpowiednie proporcje.

Sexy ramiona w każdym wieku

Rękaw typu cold shoulder odsłania ten fragment ramion, który wygląda dobrze w każdym wieku. Jeśli bluzka będzie na cienkich ramiączkach, z luźnym, opadającym, długim rękawem, odsłaniającym ramiona "po skosie", zostaną one optycznie zwężone. Z kolei dekolt podkoszulkowy pod szyję oraz krótki rękaw poszerzą ramiona.

Reklama

Tak wyszczuplisz górę sylwetki

Bluzka z rozszerzanymi rękawami to opcja dla posiadaczek szerokich ramion - pod warunkiem, że jest mocno wykrojona pod szyją. Uwaga na golfy i kołnierzyki - te sprawdzą się przy wąskich ramionach i małym biuście. Jeśli rękaw jest bardzo szeroki, lepiej, by miał długość 3/4, bo wtedy nie przytłoczy sylwetki. Taki typ bluzki pasuje do rozkloszowanych dołów, czyli kulotów, trapezowej spódnicy, dzwonów, ale też do rurek.

Hiszpański dekolt wydłuży szyję

Idealny dla kobiet z szerokimi biodrami i wąską talią! Jednak ten dekolt dobrze prezentuje się również na innych sylwetkach. Powinny go unikać jedynie kobiety o bardzo korpulentnych ramionach i plecach oraz dużym biuście. Doskonały dla pań o krótkich szyjach. Gdy szyja nie wymaga wyszczuplenia, warto nosić do niego apaszki.

Rękaw motylkowy wyrówna proporcje

Motylkowe rękawy poszerzają ramiona, więc nie wyglądają dobrze na kobietach o sportowej budowie ciała. Za to doskonale modelują sylwetki o wąskich ramionach i szerokich biodrach. Jeśli masz proporcjonalne ramiona, wybierz bluzkę z miękkiej tkaniny, rękawy będą lżejsze. Bluzka z dekoltem w szpic i rękawem o kroju kimono będzie świetnie leżeć na dużym biuście.

SHOW 11/2016

Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy