Reklama

Reklama

Pomysły na kreatywne choinki

Sztuczne czy żywe? Ten dylemat dręczy Polaków od lat w okresie przedświątecznym. A jednak jeśli chodzi o świąteczne drzewka, mamy o wile więcej możliwości.

Wiele osób rezygnuje z zakupu drzewek, które rosły kilka lat tylko po to, by tuż po świętach opaść z igieł i wylądować na śmietniku. Nie wszyscy mają też przekonanie do plastikowych choinek. Moda na drzewka w doniczkach, która zapanowała kilka lat temu, też się nie sprawdziła. Przetrzymane w cieple drzewka nie przyjmowały się po przesadzeniu do gruntu.

W wielu mieszkaniach choinka stanowi też inny problem - zajmuje sporo miejsca lub nawet nie ma gdzie jej wstawić.

Rozwiązaniem mogą być kreatywne choinki, które można wykonać niemal z każdego materiału. Mogą one być trójwymiarowe, ale w małych mieszkaniach doskonale sprawdzą się "płaskie" wersje np. do zawieszenia na ścianie.

Reklama

Bardzo modne są choinki drewniane. Solidniejsze konstrukcje mogą posłużyć nawet przez kilka lat, delikatniejsze wersje z patyczków lub listewek można złożyć na poczekaniu i ozdobić bombkami oraz lampkami.

Choinki plecione, szyte i dziergane oprą się nawet zakusom kotów, a te zbudowane z książek mogą dostarczyć lektury w świąteczny czas.

Oczywiście kreatywne choinki nie muszą oznaczać konieczności rezygnacji z tych tradycyjnych. Mogą stanowić po prostu dodatkową dekorację. poniżej garść inspiracji.

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy