Reklama

Reklama

Poznań stolicą fikcyjnych światów. Zobaczcie, kto odwiedził Pyrkon 2022

Po trzech latach przerwy spowodowanych pandemią koronawirusa powrócił największy w Polsce zlot fanów fantastyki, science-fiction i popkultury. A jak wiadomo, nie byłoby poznańskiego Pyrkonu bez cosplayerów i ich niesamowitych, barwnych kostiumów, przygotowywanych w poczcie czoła. Oto kogo spotkaliśmy na Pyrkonie 2022.

  • Na ten dzień z niecierpliwością czekały dziesiątki tysięcy starszych i młodszych miłośników gier, mangi, anime, komiksów, filmów, seriali i literatury spod znaku fantasy i SF. Tylu też stawiło się ich u bram Międzynarodowych Targów Poznańskich 17, 18 i 19 czerwca
  • Pyrkon to jeden z największych w Europie festiwali fantastyki. - Fantastyczne Miejsce Spotkań z magiczną atmosferą, którą możecie poczuć tylko tutaj i tylko przez trzy dni w roku - zapewniają organizatorzy wydarzenia

Pyrkon 2022 - "Tutaj każdy z Was może być sobą"

Dwie poprzednie edycje odbyły się w formule online z powodu pandemii, która skutecznie uniemożliwiła organizację imprezy. Dlatego wszyscy tym bardziej wypatrywali dnia, w którym wróci Pyrkon. Zawsze szczególną uwagą podczas konwentu cieszył się cosplay, czyli stroje uczestników, przebranych za postacie z gier, filmów czy seriali. To dzięki nim Pyrkon jest tak barwny i wyjątkowy. Jak zawsze podkreśla Stowarzyszenie Klub Fantastyki "Druga Era", organizator wydarzenia "Tutaj każdy może być sobą". Nie inaczej było w edycji 2022. 

Reklama

Zobacz również: Pyrkon 2019 - zobaczcie, jak było

Uczestnicy Pyrkonu 

Trzeba przyznać, że pyrkonowicze nie zawiedli, jeśli chodzi o mnogość i pomysłowość. Jak przyznawali sami uczestnicy, ekscytacja wywołana powrotem imprezy po trzyletniej przerwie spowodowała, że wielu z nich z jeszcze większą starannością podeszła do procesu tworzenia wymyślnych kreacji. Efekty można było zobaczyć na własne oczy.

Zobaczcie nasze zdjęcia najciekawszych kostiumów na Pyrkonie 2022

Co prawda są tacy, którzy idą po linii najmniejszego oporu i kupują całe, gotowe przebrania. Ale prawdziwy cosplay to taki, który został stworzony własnoręcznie, przy pomocy dostępnych na rynku materiałów.

Najlepsi polscy cosplayerzy mogli, jak w poprzednich edycjach Pyrkonu, wziąć udział w Maskaradzie - konkursie mającym wyłonić najlepsze kreacje, połączonym ze scenicznymi występami. Zwycięzcy Maskarady 2022 wystąpią jako reprezentanci Polski na European Cosplay Gathering w Paryżu.

***

INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Pyrkon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy