Reklama

Dominika 333 Orlik: Mój peeling z piachu

Dominika 333 Orlik - zawodniczka enduro, cross country i supermoto /archiwum prywatne

Gdy w szpitalnej sali tylko otworzyła oczy, pierwsze, o co zapytała rodziców, to jak bardzo uszkodzony jest motocykl. Kolejne pytanie zaadresowane już było do samego lekarza – kiedy znowu będzie mogła zacząć jeździć? Chwilę wcześniej, podczas zawodów, uległa wypadkowi, w którym złamała kręgosłup. Dominika 333 Orlik to kolejna bohaterka naszego cyklu reportaży "Płeć: Kobieta. Moc: Petarda".

Powiedzieć o Dominice, że to zwariowana dziewczyna, to nic nie powiedzieć. Ta 24-latka o szerokim od ucha do ucha uśmiechu, w niezwykle naturalny sposób zaraża optymizmem. Ten natomiast czerpie ze swojej największej miłości - motocykli. Upór, konsekwencja, odwaga - te trzy słowa najlepiej charakteryzują Dominikę, zawodniczkę jeżdżącą w enduro, pasjonatkę przez duże P.

- Nic na to nie poradzę, że uwielbiam peeling z piasku i maseczki błotne, których dostarcza mi jazda na motocyklu w ciężkim terenie - mówi Dominika 333 Orlik, której największym marzeniem jest wzięcie udziału w Dakarze.

Reklama

- Od dziecka pasjonowałam się wszystkim, co szybkie, mocne i niebezpieczne. Kiedy byłam mała, tata zabrał mnie na kartingi. Od tamtej pory motoryzacja to jest to, co kocham, to cały mój świat - opowiada.

Na początku Dominika zapragnęła jeździć na żużlu, ale rodzice bez entuzjazmu podeszli do tego pomysłu. Strach przed odniesieniem przez córkę poważnej kontuzji sprawił, że postawili weto. Stanęło na motocyklu crossowym, a w późniejszym czasie na enduro, na którym Dominika ściga się do dzisiaj.

Zobacz reportaż Łukasza Piątka i Marcina Rapacza z cyklu "Płeć: Kobieta. Moc: Petarda", którego bohaterką jest Dominika 333 Orlik:

Reportaż powstał w ramach cyklu Łukasza Piątka i Marcina Rapacza "Płeć: Kobieta. Moc: Petarda". Poznaj pozostałe bohaterki:

Angieee, Polin, Madzix, Olivka i JuLKaa - jeśli spotkasz je na wojennej ścieżce w grze Counter-Strike, to wiedz, że masz przechlapane. Dziewczyny tworzące drużynę Arcane Wave coraz śmielej radzą sobie na polskiej, ale i międzynarodowej scenie e-sportowej.

Marta Gołębiowska - Bianca już jako dziecko zainteresowała się wrestlingiem, kiedy rodzice podłączyli w domu telewizję kablową. Urzekły ją kobiety w kolorowych strojach i z oryginalnym makijażem. Marzenie o zostaniu wrestlerką odłożyła na kilka lat - do momentu, kiedy jako nastolatka znowu obejrzała jedną z amerykańskich gal.

Karolina Pilarczyk to pierwsza kobieta w Polsce, która zdobyła licencję Polskiej Federacji Driftingu i dziś jako zawodowy kierowca, z sukcesami spełnia się w motosporcie.

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama