Reklama

Przed nimi dziesiąta rocznica ślubu. Ponownie pojawili się w kaplicy

Księżna Kate i książę William odwiedzili Opactwo Westminster, w którym brali ślub. I choć okrągła rocznica ich związku przypada pod koniec miesiąca, wizyta miała zupełnie inny charakter. Pojawienie się książęcej pary było związane z oddaniem hołdu personelowi i wolontariuszom, którzy angażują się w szczepienia przeciwko COVID-19.

To historyczne miejsce. Właśnie tu niemal dziesięć lat temu książęca para składała sobie przysięgę małżeńską. Teraz księżna Kate i książę William pojawili się zupełnie z inną misją. Celem wizyty było podziękowanie za zaangażowanie w pracę medyków i wolontariuszy.

Ponieważ wizyta przypadła na obchodzony w Anglii Narodowy Dzień Refleksji nie mogło zabraknąć chwili zaumy nad osobami, które  umarły na skutek zakażenia się koronawirusem oraz ich bliskich, którzy z traumą straty zmagają się na co dzień.

Po roku walki z COVID-19 symbolicznie zapalona świeca przez księcia Williama i złożone żonkile przez księżną Kate miały upamiętnić to, co działo się w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na Brytyjskich Wyspach.

Reklama

Nie zabrakło też czasu na rozmowy z personelem medycznym na temat największego dotychczas programu szczepień w Wielkiej Brytanii. Książę William przyznał, że on i jego małżonka nie zostali jeszcze zaszczepieni na COVID-19 i cierpliwie czekają na swoją kolej. "Miałem mnóstwo szczepień w swoim czasie. Często mnie dźgano"- wyznał księżę William w rozmowie z medykami.

W centrum Westminster, w pobliżu Pałacu Buckingham, zapewnia się 2000 szczepień tygodniowo. Udział tym masowym przedsięwzięciu biorą wykwalifikowani medycy, wolontariusze i ochotnicy. Wszystkim zależy na tym, aby uruchomić jak najwięcej punktów szczepień w całym kraju. W tym celu udostępnia się świątynie, meczety, tory wyścigowe, stadiony sportowe, kina i muzea. 

Bierna na wysiłki medyków nie pozostała także królowa Elżbieta II. Brytyjska monarchini wysłała żonkile do szpitala, w którym operację serca przeszedł książę Filip. Wsparcia medykom udzielili także książę Karol i księżna Kamila w krótkim wideo na Instagramie. 

Księżna Kate od lat wypoczywa na tej wyspie. Nie tylko ona!

Płaszcz księżnej Kate to hit! Znika z półek na pniu. Ile kosztuje?

Meghan już nosi te byty. Masz je w szafie? Chodzi o kolor!

*****
Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ>>>

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: COVID-19 | szczepienia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy