Reklama

Tak wygląda grób Elżbiety II. Pierwsze zdjęcie miejsca pochówku od pogrzebu

8 września 2022 roku zmarła królowa Elżbieta II, która na tronie zasiadała 70 lat. Świat wstrzymał oddech i pogrążył się w żałobie, gdy 10 dni później najdłużej panująca królowa świata odbyła swoją ostatnią ziemską podróż. Dziś życie w Wielkiej Brytanii powoli wraca do normalności. Pałac Buckingham właśnie opublikował zdjęcie grobu Elżbiety II.

8 września dla wielu ludzi świat stanął w miejscu. Wielu Brytyjczyków z głębokim smutkiem przyjęło wiadomość o śmierci swojej ukochanej królowej, która poświęciła całe swoje życie służbie narodowi. Niestety złe informacje o stanie zdrowia monarchini potwierdziły się i kolejnego dnia już nic nie było takie, jak kiedyś. 

Rozpacz rozlała się po całym królestwie, a wielu obywateli Wysp zgodnie przyznawało, że oto zakończyła się pewna epoka w dziejach świata. 

Czytaj więcej: Meghan Markle oszukała wszystkich?! Tak zachowywała się na pogrzebie!

Reklama

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Jak dziś wygląda jej grób?

10 dni po śmierci Elżbiety II poddani tłumnie zebrali się w okolicach Opactwa Westminsterskiego, by tam oddać ostatni hołd królowej. Ciało władczynie spoczęło w kaplicy świętego Jerzego. 

W kameralnej uroczystości złożenia zwłok monarchini wzięła udział tylko najbliższa rodzina. W tym samym czasie do grobu w kaplicy św. Jerzego przeniesiono również trumnę zmarłego przed rokiem księcia Filipa - męża Elżbiety drugiej. Tym samym monarchini spoczęła w jednym miejscu wraz ze swoim małżonkiem, rodzicami i młodszą siostrą Małgorzatą. 

Czytaj więcej: Rzekomy syn Karola III i Camilli znów przemówił. Ma radę dla Harry'ego!

Grób Elżbiety II. Pałac Buckingham opublikował pierwsze zdjęcie miejsca pochówku

Pałac Buckingham opublikował zdjęcie miejsca pochówku Elżbiety II. Na pierwszy rzut oka grób nie wyróżnia się niczym wyjątkowym. W centralnym miejscu znajduje się płyta nagrobna, wykonana z marmuru belgijskiego, na której widnieje imię królowej, jej męża Filipa oraz jej rodziców - Królowej Matki Elżbiety i króla Jerzego. Tym samym dwa pokolenia władców spoczęły w jednym grobie. Miejsce pochówku zdobią liczne wieńce z kwiatów. 

Niebawem kaplica pamięci Jerzego VI ma znów zostać udostępniona dla zwiedzających. Każdy kto będzie chciał odwiedzić tę część zamku w Windsorze, wkrótce będzie miał okazje to zrobić w wybrane dni tygodnia.  

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy