Reklama

Reklama

Zalety rodziny wielodzietnej

Gromadka dzieci to i wydatki ogromne, i obowiązków mnóstwo.

Gromadka dzieci to i wydatki ogromne, i obowiązków mnóstwo.

Z drugiej strony dzieci wychowane w rodzinie wielodzietnej potrafią dzielić się z innymi, łatwo nawiązują kontakty. Aż 85 proc. respondentów forów internetowych wychowanych w takich rodzinach twierdzi, że duża rodzina daje im siłę i wsparcie.

Zdrowa konkurencja

Dla jedynaka to oczywiste, że rodzice są wyłącznie dla niego - jemu poświęcają swoją uwagę i czas. Dziecko z rodziny wielodzietnej ma wokół konkurentów i musi się nieco postarać, by rodzic tylko jemu poświęcił kilka cennych minut.

Ruch i zabawa

Życie w dużej rodzinie oznacza więcej ruchu i zabawy, co jest bardzo korzystne dla każdego dziecka. Poza tym towarzystwo rodzeństwa chroni - zarówno przed nudą, bo zawsze można się z kimś pobawić lub pogadać, jak i przed agresją innych - tu starsi zawsze bronią młodszych.

Reklama

Lepsze związki

Psychologowie są zgodni, że dzieci z wielodzietnych rodzin mają większe szanse na udany związek. Dlaczego? Ponieważ dzielenie się, wzajemna pomoc i wsparcie są dla nich oczywiste. Poza tym nie miały nadopiekuńczych rodziców, którzy robili za nich wszystko, dlatego wykonywanie prac domowych, nierzadko wywołujące w związku spore konflikty, dla nich nie jest problemem.

Ponadto są cierpliwi, wyrozumiali, tolerancyjni, potrafią odpowiednio reagować na spory i konflikty, są towarzyscy i chętni do współpracy, bo uczyli się tego od małego.

Jeśli więc zastanawiasz się, czy mieć dużo dzieci, czy mało, odpowiedź wydaje się oczywista.

Życie na gorąco 31/2011

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy