Reklama

Reklama

5 błędów w manicure

Lubisz malować paznokcie? Sprawdź, czy robisz to dobrze. Oto najczęstsze błędy przy wykonywaniu manicure.

Aplikujesz lakier na nieodtłuszczoną płytkę

Płytka paznokcia jest uzbrojona w naturalną barierę ochronną - tłusty film, który sprawia, że lakier do paznokci słabiej do niej przystaje i tym samym krócej się trzyma. To dlatego zawsze przed manicure należy dokładnie umyć ręce a następnie odtłuścić płytkę za pomocą wacika ze zmywaczem lub specjalnym płynem odtłuszczającym.

Piłujesz paznokcie różnych kierunkach

Jeżeli używasz pilnika do paznokci niczym piły piłującej drzewo w różnych kierunkach, to nie jest najlepszy pomysł. Płytka robi się słabsza, bardziej podatna na złamania i rozdwajanie. Zamiast ją w ten sposób katować, wybierz delikatny, papierowy pilnik i obierz jeden kierunek piłowania, delikatnie przesuwając pilnik po krawędzi paznokcia ku jego środkowi.

Reklama

Zapominasz o skórkach

Skórki mają ogromne znaczenie w wyglądzie paznokci oraz całego manicure. Zaniedbane mogą szybko popsuć cały efekt. Dlatego pamiętaj o dwóch rodzajach produktów - oliwce do skórek oraz preparacie do ich usuwania. Kosmetyki do usuwania skórek zmiękczają skórę wokół paznokci i pomagają ją odsunąć. Oliwki pomagają utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skórek. Dodatkowo mogą być również stosowane na niepomalowaną płytkę paznokcia w celu jej odżywienia. Opcjonalnie możesz zastosować także specjalny peeling do skórek, który zmiękczy je i usunie martwy naskórek.

Nie polerujesz paznokci

Polerowanie nadaje płytce wyjątkowy połysk i pozwala pozbyć się nierówności, które zdecydowanie nie są sprzymierzeńcami perfekcyjnego manicure. Wybierając polerkę zdecyduj się na jak najbardziej delikatną, która nie zetrze zbyt mocno płytki paznokcia. Dobrym wyborem będzie ta w formie bloku, ze ściankami o różnej ziarnistości.

Zapominasz o bazie pod lakier

Baza pod lakier nie tylko świetnie odżywia i wzmacnia płytkę, ale też wypełnia nierówności oraz chroni paznokcie przed działaniem barwników. Dodatkowo sprawia, że lakier po prostu dłużej się trzyma - dlatego od dziś to twój manicure’owy must-have!

Zobacz także:


Styl.pl/materiały prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy