A może grzywka?
Dobierz rodzaj do owalu twarzy.
Klasyczna, prosta, asymetryczna, postrzępiona... Grzywka nie tylko od kilku sezonów jest modna i odejmuje lat, ale, co najważniejsze, odpowiednio dobrana nada miękkości ostrym rysom twarzy lub odwrotnie - wyostrzy je i podkreśli ich charakter.
Grzywkowe triki
Odpowiednio przycięta potrafi zniwelować małe mankamenty twarzy.
Niskie czoło optycznie wydłuży wysoko zaczynająca się gęsta grzywka. Zaś zbyt wysokie czoło ukryje krótka, gęsta grzywka.
Drobną, wąską buzię optycznie poszerzy gruba grzywka, która obficie zachodzi na skronie.
Szeroki lub zbyt wystający nos wydelikatni grzywka dość długa, postrzępiona i mocno odbita od czoła. Ale uwaga! Nieidealny nos będzie jeszcze bardziej rzucał się w oczy przy zbyt krótkiej grzywce.
Małe oczy wydadzą się większe, jeśli grzywka będzie krótka i równo przycięta. Unikaj postrzępionej grzywki zaczesanej na twarz.
Jaka grzywka do jakiej twarzy pasuje
Pociągła szczupła twarz
Do zatuszowania jest wysokie czoło i długa, nierzadko szpiczasta broda, dlatego grzywka powinna optycznie poszerzyć twarz i skrócić czoło.
Zdecyduj się na ciężką grzywkę o mocnej, równej linii. Najlepiej, by zasłaniała brwi.
Możesz też wybrać prostą, lecz lekko cieniowaną grzywkę. Dobrze wygląda z długimi włosami.
Taka grzywka odmładza i ładnie wydelikatnia rysy twarzy.
Twarz "kwadratowa"
- Ma podobną szerokość u góry i na dole. Do zatuszowania są wysokie czoło i mocno zarysowana, trochę męska szczęka.
- Ostre rysy wysubtelni zaokrąglona grzywka - krótsza nad brwiami, dłuższa przy skroniach.
- Grzywka nie powinna być zbyt ciężka, ważne jest więc umiejętne cieniowanie. Przy twarzy włosy powinny być pocieniowane i lekko podkręcone. Złagodzą jej trochę ostre krawędzie.
Twarz okrągła
Najszerszym punktem twojej buzi są kości policzkowe, a podbródek jest mały i krągły. Warto lekko zakryć zaokrąglone policzki.
Twarz optycznie wyszczupli asymetryczna grzywka podcięta pod kątem i lekko spadająca na oczy. Doda ci też kobiecości.
Możesz też wybrać tzw. ażurowe cięcie - grzywkę mocno wycieniowaną na całej długości, łączącą się płynnie z resztą włosów, gdzieniegdzie odsłaniającą czoło.
Twarz "trójkątna"
Charakteryzuje się mocną i szeroką górną częścią twarzy oraz dość wąskim i wystającym podbródkiem.
Taki kształt buzi wyjątkowo nie lubi gładkich uczesań, dlatego na głowie musi się coś dziać. Korzystne będą lekkie strzępienia lub skośne, asymetryczne cięcia.
Ostre rysy wysubtelni też grzywka o nieco zaokrąglonym kształcie, najlepiej miękka i łagodnie sczesana na bok.
Komu nie pasuje?
Grzywki nie przepadają za bardzo cienkimi oraz mocno kręconymi włosami. Aby stworzyć jakąkolwiek grzywkę z cienkich włosów, trzeba zabrać naprawdę spore pasmo, a wtedy grzywka musi zaczynać się prawie na czubku głowy. Poza tym łatwo się rozwiewa i rozchodzi na boki, więc nie zakrywa czoła tak, jak byśmy chciały.
Włosy kręcone natomiast są trudne do zdyscyplinowania. Wystarczy odrobina wilgoci, by z wyprostowanej grzywki zrobiły się kręcone pukle.