Reklama

Reklama

Akcent na usta

Po wakacyjnych szaleństwach czas na jesienne wyrafinowanie. Ciemne szminki to baza najmodniejszego makijażu. Jak znaleźć swój odcień?

Ciepły z ciepłym, chłodny z chłodnym - to podstawowa zasada przy dobieraniu koloru pomadki do typu cery. To właśnie odcień skóry, a nie włosów, ma znaczenie. Jeśli masz jasną cerę, sięgaj po brudne czerwienie, odcienie koralowe i rubinowe. Burgundy i brązy współgrają z nieco ciemniejszymi karnacjami. Jeśli twoja skóra jest wyraźnie śniada, możesz dodatkowo pozwolić sobie na fiolet.

Kupując szminkę, nie testuj jej na dłoni - nie znajdziesz właściwego odcienia, bo usta mają zupełnie inny kolor. Poproś o tester i sprawdź jak pomadka prezentuje się w naturalnym świetle. Chcesz sprawdzić inny kolor? Nie nakładaj go na poprzedni! Wyczyść usta wilgotną chusteczką lub mleczkiem do demakijażu. Wybierz maksymalnie trzy szminki, które chcesz przetestować. Mimo zmycia poprzedniej, usta mogą być lekko zaczerwienione i nałożenie kolejnej warstwy nie pozwoli poznać odpowiedniego odcienia.

Reklama

Ciemna szminka "robi" cały makijaż. Dlatego nie lubi konkurencji - efekt może być, niestety, karykaturalny. Zgodnie z nowymi trendami sam makijaż ust jest wystarczający. Nie zapomnij jedynie o perfekcyjnym podkreśleniu brwi, różu na policzkach i wytuszowaniu rzęs - to nie odwróci uwagi od ust. Jeżeli jednak chcesz stworzyć wieczorowy look, nie rezygnuj ze smoky eyes. Wybierz monochromatyczny matowy, najlepiej w kolorze brązowym lub czarnym.

Zanim nałożysz szminkę na usta, pokryj całą ich powierzchnię konturówką. Tak powstała baza zapewni makijażowi trwałość.

Aneta Kostrzewa - makijażystka L`Oreal Paris

SHOW 22/2014


Show

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy