Brwi mogą cię odmłodzić
Modelują twarz, dodają jej uroku i świeżości, ale... pod warunkiem, że są zadbane i ładnie podkreślone.
Właściwy kształt
Brwi powinny zaczynać się nad wewnętrznymi kącikami oczu. Ustal ich początek, używając np. ołówka. Ustaw go przy twarzy pionowo - tak, by dotykał skrzydełka nosa i wewnętrznego kącika oka. Usuń pojedyncze włoski wystające poza ołówek.
Kształtne brwi wznoszą się do 2/3 swej długości, a potem opadają. Spójrz w lustro i ustaw ołówek tak, by przechodził od skrzydełka nosa przez środek źrenicy oka. Miejsce przecięcia ołówka z brwią to punkt jej załamania.
Zakończenie łuku brwi wyznaczy koniec ołówka przyłożonego do skrzydełka nosa i zewnętrznego kącika oka. Usuń zbędne włoski poza nim albo - jeśli brew jest za krótka - dorysuj kredką kreskę.
Regulacja
Do usuwania włosków niezbędna jest dobra pęseta. Wybierz taką, która ma lekko zakrzywione lub proste końcówki, ale są one cienkie i ściśle do siebie przylegają. Dzięki temu precyzyjnie złapią nawet najmniejszy włosek. Włoski wyrywaj z dolnej linii brwi. Rób to pojedynczo, zaczynając od nasady, przy nosie (raz z jednej, raz z drugiej brwi, ponieważ łuki muszą być symetryczne). Usuwaj je zgodnie z kierunkiem wzrostu (zabieg jest wtedy mniej bolesny).
Perfekcyjna linia
Odpowiedni kształt nadany brwiom może sprawić, że twarz zyska młodszy wygląd - oczy optycznie się powiększą, a spojrzenie zyska świeży wygląd. Naturalny rysunek brwi zazwyczaj pasuje do kształtu twarzy. W takim przypadku ich regulacja polega jedynie na wyrównaniu linii i korekcie długości.
Czasami jednak trzeba radykalnie zmienić kształt i linię brwi. Np. zbyt wysoko uniesione punkty załamania łuków powodują, że twarz wygląda na surową lub zdziwioną. Gdy zaś punkty załamania łuków znajdują się w połowie długości brwi - twarz sprawia wrażenie zmartwionej, smutnej. Taką zmianę powierz doświadczonej kosmetyczce.
Kolor ma znaczenie
Gdy usuniesz włoski, uczesz je szczoteczką do brwi - zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Koloru potrzebują brwi jasne, mało wyraziste. Użyj wtedy kosmetyku w odcieniu twoich włosów. Jeśli linia brwi jest zbyt krótka lub włoski są zbyt rzadkie, możesz delikatnie dorysować "dodatkowe" włoski, robiąc małe kreski kredką do brwi. Ciemnych i gęstych brwi nie musisz malować. Możesz jedynie podkreślić kredką lub cieniem ich wznoszącą linię.
Efekty specjalne
Kształt pomalowanych i uczesanych brwi warto utrwalić bezbarwną odżywką do rzęs i brwi albo podkreślić mascarą lub specjalnym wodoodpornym kremem do brwi. Brwi ładnie też wyeksponujesz, gdy naniesiesz (tuż pod łukami brwiowymi - mniej więcej od ich załamania do zewnętrznych kącików) rozświetlający cień: prasowany lub w kredce. Odrobina rozjaśnienia na powiekach sprawi, że oczy staną się bardziej wyraziste, a brwi ładniej wyeksponowane (łuki zyskają bardziej regularny kształt), a do tego rozświetlacz zamaskuje odrastające na powiekach włoski.
Pielęgnacja włosków
Z wiekiem brwi stają się słabsze, rzadsze - włosków jest mniej... Dlatego codziennie warto wzmacniać je odżywką. Stosuj ją wieczorem. Kosmetyk zregeneruje włoski i przyspieszy ich wzrost.
Do demakijażu używaj łagodnego płynu micelarnego. Gdy nasączysz nim płatek kosmetyczny, delikatnie przetrzyj brwi, bez mocnego pocierania włosków.
Nie usuwaj siwych włosków, bo w brwiach pojawią się prześwity skóry. Regularnie farbuj je henną (kosmetyczka dobierze najlepszy dla ciebie odcień, np. grafitowy, brązowy lub brązowo-czarny).
Makijaż permanentny
To najlepsze rozwiązanie, gdy brwi są rzadkie i wytarte na skroniach (zazwyczaj dostrzegamy to wraz z upływem lat). Aby zapomnieć o codziennym precyzyjnym malowaniu łuków, warto zastanowić się nad makijażem permanentnym. To zabieg, który polega na wprowadzeniu pod skórę (płytko) odpowiednich pigmentów. Dzięki temu brwi wyglądają naturalnie i są wyraziste (efekt utrzymuje się od 2 do 4 lat).
Przed zabiegiem należy wybrać się na konsultację do linergistki, która m.in. zaproponuje odpowiednią metodę (np. piórkową lub cieniowania).