Reklama

Cena piękna. Ile naprawdę kosztuje medycyna estetyczna?

Skąd bierze się rosnąca popularność medycyny estetycznej? Źródeł można dopatrywać się nie tylko w mediach społecznościowych promujących określone wzorce piękna. Z pewnością wpływ na wzrost zainteresowania „poprawianiem” urody mają także gwiazdy coraz śmielej mówiące o zabiegach, które wykonały. Nie da się także ukryć, że kuszą także coraz bardziej przystępne ceny w salonach. Ile trzeba wyciągnąć z portfela, aby wyglądać idealnie?

Ingerencja w wygląd przez długi czas kojarzyła się nie tylko z bólem, koniecznością wizyty u chirurga, ale i wysokimi cenami (orientacyjna cena liftingu twarzy to około 13 tysięcy zł). Obecnie, aby poprawić swój wygląd, wystarczy udać się do gabinetów medycyny estetycznej. Głównym orężem w walce z tzw. mankamentami urody są tam laser i strzykawka. 

Co poprawimy w takich miejscach? Dobrze dobrane zabiegi pozwolą zahamować proces starzenia się skóry oraz ograniczyć powstawanie zmarszczek. Oprócz tego możemy liczyć m.in. na powiększenie ust czy poprawienie stanu skóry głowy. Ile przyjdzie nam zapłacić u specjalisty?

Reklama

Ile kosztuje zabieg toksyną botulinową?

Popularnym zabiegiem pozwalającym poprawić wygląd skóry jest ostrzykiwanie twarzy botoksem, czyli toksyną botulinową. Wprowadzona pod skórę substancja prowadzi do paraliżu niektórych mięśni, a tym samym spłyceniu ulegają niektóre zmarszczki mimiczne. Obecnie wykonywane zabiegi nie mają nic wspólnego z tymi znanymi z twarzy gwiazd lat 90. Oblicza zamienione w nieruchome maski to pieśń przeszłości, obecnie specjaliści dążą do jak najbardziej naturalnego wyglądu.

Ile zapłacimy za pozbycie się zmarszczek? Za niewielkie miejsca aplikacji zapłacimy niewiele - od 100 do 300 zł. Dużo więcej będzie kosztowała większa powierzchnia: ceny sięgają nawet 1200 zł. Warto mieć także w pamięci, że cena zabiegów będzie zależała także od miasta (większe ośrodki miejskie są droższe), renomy salonu oraz marki i jakości używanego preparatu.

Idealna twarz i lepsza fryzura - ile to kosztuje?

Za zabieg skuteczny i mający działanie odmładzające jest uznawana terapia wykorzystująca osocze bogatopłytkowe. Można je pozyskać z  krwi pacjenta, a następnie wprowadzić w wybrane miejsce przy użyciu bardzo cienkich igieł (czyli mezoterapii).

Najczęściej osocze stosowane jest dla poprawy wyglądu szyi i dekoltu, ceny takiego zabiegu mogą zaczynać się od 1500 zł, a kończyć nawet na 3 tys. zł. Osocze bogatopłytkowe pomoże także tym, którzy borykają się z problemami skóry głowy m.in łysieniem, trudnościami z odrastaniem włosów. Koszt zabiegów odżywiających skórę i stymulujących mieszki włosowe  głowy rozpoczyna się od 400 zł.

Powiększanie ust: koszt

Popularnym dzięki mediom społecznościowym zabiegiem jest także powiększanie ust przy użyciu kwasu hialuronowego. Zadowalające efekty mogą uzyskać nie tylko ci, którzy chcą zwiększyć objętość warg, ale także poprawić ich kształt czy jędrność oraz pozbyć się nierówności.

Ile zapłacimy za zabieg? Wszystko zależy od tego jak gęsty będzie użyty preparat i na jak dużym wypełnieniu nam zależy. Cena w większości miast zaczyna się od około 1 tys. zł. i rośnie wraz z ilością wstrzykiwanego kwasu hialuronowego.

Prawdziwa cena piękna

Podane wyżej zakresy cen obejmują pojedyncze zabiegi. Warto jednak pamiętać, że na rzeczywisty koszt korzystania z usług kliniki medycyny estetycznej składają się nie tylko koszty użytych preparatów czy renoma gabinetu. 

Niektóre zabiegi wymagają regularnego stosowania (np. terapia osoczem) lub cyklicznych powtórzeń (powiększanie ust co ok. pół roku), aby odnieść długotrwały efekt. 

Lekarze często zalecają także stosowanie kilku terapii naraz, np. mezoterapia osoczem oraz laser. Aby dowiedzieć się, jaki będzie rzeczywisty koszt poprawiania urody, należy wziąć pod uwagę sumę koniecznych do wykonania zabiegów. A ta w skrajnych przypadkach może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy rocznie

Liczy się nie tylko cena

Jednak przy wyborze gabinetu czy kliniki cena nie powinna być głównym kryterium wyboru. Zabiegi medycyny estetycznej wymagające iniekcji powinny być wykonywane przez osoby z wykształceniem medycznym. Podobnie rzecz się ma w przypadku zabiegów z wykorzystaniem komórek macierzystych.

Pozostałe zabiegi (m.in. z wykorzystaniem lasera) mogą być wykonywane przez kosmetologa. Decydując o wyborze kliniki lub gabinetu warto zwrócić więc uwagę na wykształcenie personelu. 

Właściwą osobą nadzorującą tego typu zabiegi będzie nie tylko lekarz posiadający wiedzę z zakresu medycyny estetycznej (potwierdzoną np. kursami czy szkoleniami w danym zakresie), ale także osoba po studiach kosmetologicznych. 

Zobacz również:

Na co zwrócić uwagę, wybierając telewizję do domu?

Ekologicznie: Kompostownik, czyli jak do końca wykorzystać odpadki?

Domowe sposoby na komary. Uciekną, gdzie pieprz rośnie!


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: medycyna estetyczna | botoks | chirurgia plastyczna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama