Reklama

Co lubią suche włosy

Chcesz się cieszyć piękną i lśniącą fryzurą, a Twoje kosmyki są trochę niesforne? Zobacz, jak nad nimi zapanować i doprowadzić je do ładu.

Ładne uczesanie w dużej mierze zależy od cięcia i stanu twoich włosów. O ile wizyta u fryzjera to prosta sprawa, pielęgnacja wymaga już trochę wysiłku. Ale warto.

Jak im pomóc

Suche kosmyki są pozbawione ochronnej otoczki tłuszczowej i w związku z tym są bardziej podatne na zniszczenia. Jeśli więc twoje włosy puszą się, trudno się rozczesują, brak im elastyczności i są szorstkie w dotyku, a nawet często się kruszą, zobacz, czego im brak i odpowiednio o nie zadbaj.

Nawilżanie i regeneracja to jeden z podstawowych codziennych zabiegów, które poprawią wygląd suchych kosmyków. Wcieraj w końcówki olej arganowy czy migdałowy lub oliwę z oliwek.

Reklama

Zaopatrz się w odżywki i maski. W tym przypadku raczej nie musisz się obawiać obciążenia, bo suche pasma lubią bogatszą pielęgnację. Jeśli masz więcej czasu, wypróbuj metodę mycia włosów OMO (odżywka+mycie+odżywka).

Za pierwsze O może ci posłużyć lekka odżywka, np. domowa maska z kilku kropel oleju rycynowego, żółtka jaja kurzego i 2 łyżek nafty kosmetycznej. Drugie O nakładaj po myciu włosów szamponem. Powinna to już być bardziej treściwa odżywka, czyli najlepiej gotowa maska, którą pozostawisz na włosach na ok. 30 minut. Oczywiście takie zabiegi warto stosować tylko od czasu do czasu.

Płukanki to także ważny punkt w pielęgnacji suchych kosmyków. Pomagają one domknąć łuskę włosa i w ten sposób pasma są dłużej nawilżone. Takie działanie mają kwaśne płukanki, np. z octu czy cytryny. Ich stężenie nie może być jednak zbyt wysokie, bo zadziała wysuszająco.

Dobrze sprawdza się też płukanie włosów w zimnej wodzie, a właściwie polewanie tylko ich końcówek. To domyka łuski i włosy stają się błyszczące. Jednak już z ziołowymi płukankami musisz uważać, bo nie wszystkie będą wskazane (wyjątek: lipa czy prawoślaz).

Większość z nich wysusza pasma. Jeśli masz suche włosy, sięgaj po kosmetyki nawilżające i regenerujące, z zawartością olejków, witamin i keratyny.

Chcesz zmienić kolor?

W takim razie kup farbę, a nie środek do czasowej koloryzacji, bo ten nie pokryje dobrze siwych włosów. Farby zawierają taką ilość amoniaku i wody utlenionej, która pozwala na wniknięcie barwnika do wnętrza włosa.

Siwe też są piękne

Podobasz się sobie ze srebrnymi włosami? To świetnie, pamiętaj tylko, żeby ich nie przesuszać. Stosuj odżywki i wypróbuj od czasu do czasu niebieskie szampony przeznaczone do siwizny. Nadają jej lekko popielaty kolor i likwidują niezbyt ładny żółty odcień.

Zobacz także:


Tele Tydzień
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy