Reklama

Co ma wpływ na nasz zapach?

Każdy z nas pachnie zupełnie inaczej. Na ten unikalny zapach skóry oczywiście wpływ ma higiena, ale także perfumy oraz kosmetyki do pielęgnacji. To jak pachniemy, jest uzależnione również od diety, leków oraz tego, czy spożywamy alkohol oraz palimy papierosy.

To jak pachniemy, jest powiązane m.in. z naszą dietą. Na nieprzyjemny zapach potu może mieć wpływ spożywanie sporej ilości czerwonego mięsa. Ponadto na nasz zapach negatywnie działa curry oraz czosnek.

Uznaje się również, że picie kawy wpływa na to, jak pachniemy. Ten napój może uaktywniać gruczoły potowe oraz namnażać bakterie, które mają wpływ na zapach z ust.

Nieprzyjemnemu zapachowi skóry sprzyja spożywanie alkoholu. Ponadto, jeśli chcemy cieszyć się ładnym zapachem, to czas pożegnać się z papierosami. 

Reklama

Na naturalny zapach ma wpływ również stan zdrowia. Takie choroby jak cukrzyca lub niedoczynność tarczycy, a także zaburzona gospodarka hormonalna przyczyniają się do zmiany zapachu skóry. 

Zatem zwracanie uwagi na dietę i ilość spożywanej wody oraz unikanie alkoholu i papierosów może pomóc w utrzymaniu przyjemnego zapachu wydzielanego przez skórę.

Czytaj więcej:

Sok z głogu: Jak wykorzystać jesienią i zimą

TikTokerka pokazała, co znajduje się we wnętrzu zabawki

Co jeść, by nie podjadać?

Zobacz także:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama