Reklama

Reklama

Czym myć meble ogrodowe?

Na wiosnę meble ogrodowe należy odświeżyć i zakonserwować. Najprościej postępuje się z plastikowymi - wystarczy je przetrzeć wodą z detergentem i wytrzeć do sucha.

Do mebli drewnianych należy używać albo preparatu do czyszczenia drewna, albo oleju lnianego. Nalewa się go na ściereczkę i myje powierzchnię. Połączenia i zawiasy należy także potraktować olejem. Jeśli lakier na powierzchni jest popękany, przetrzyjmy to miejsce papierem ściernym drobnoziarnistym, oczyśćmy miękką szczotką i polakierujmy.

Meble wiklinowe należy umyć miękką szczotką roztworem ciepłej wody z solą (łyżka soli na litr wody). Wytrzeć do sucha ściereczką z mikrofibry. Aby je zabezpieczyć przed zmatowieniem, nanieśmy na nie pędzelkiem olej i pozostawmy na noc do wyschnięcia.

Reklama

Meble metalowe są mało kłopotliwe, wystarczy je umyć wodą. Jeśli pojawi się rdza, trzeba je przetrzeć drucianą szczotką i pomalować farbą antykorozyjną.

Elementy szklane, tj. blaty, należy przemyć ciepłą wodą z octem (szklanka octu na 5 litrów), a następnie wytrzeć do sucha. Nanieśmy na powierzchnię dostępny w sklepie motoryzacyjnym preparat do szyb, tzw. niewidzialną wycieraczkę. Nawet gdy na blat spadnie deszcz, nie pojawią się zacieki.

Większość poduszek można prać w pralce. My polecamy dodać do proszku do prania łyżkę sody (wzmocni działanie proszku), a do płukania szklankę octu (uchroni kolory przed wyblaknięciem).


Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy