Reklama

Depilacja laserowa: Skuteczna metoda usuwania owłosienia?

Coraz więcej kobiet decyduje się na zabieg laserowego usuwania włosów. Pozwala on pozbyć się nadmiernego owłosienia. Seria zabiegów zapewnia gładką skórę. Można zapomnieć o podrażnieniach spowodowanych goleniem oraz wrastających włoskach.

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa opiera się na energii cieplnej, która jest wytwarzana przez urządzenie. Dociera ona do głębokich struktur włosa. Mieszek włosowy oraz znajdująca się w nim melanina są niszczone przez to, że pigment pochłania światło lasera. 

Włosy rosną w różnym tempie. By się ich pozbyć, muszą być w pierwszej fazie wzrostu. Wyróżnia się trzy fazy wzrostu włosa - anagen, katagen oraz telogen. Nie wszystkie są w fazie anagenu, dlatego też konieczna jest seria zabiegów. 

Pierwsza faza to aktywny wzrost. W tym czasie włos osiągnął całkowitą długość, a cebulka jest otwarta. Jeden zabieg pozwala pozbyć się ok. 20 proc. włosów, które są w fazie anagenu. Katagen jest fazą przejściową. To właśnie wtedy włos rozpoczyna wzrost po uwolnieniu z brodawki. W ostatniej fazie wzrostu nie zaleca się przeprowadzania zabiegów. To czas, kiedy włos wypada, więc depilacja nie jest skuteczna. 

Reklama

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu laserowego usuwania włosów. Oto niektóre z nich. 

Gabinety wykonujące tego typu zabiegi jako przeciwwskazania podają ciążę oraz okres karmienia piersią, choroby nowotworowe oraz stosowanie niektórych leków - chodzi tu przede wszystkim o tertracykliny, retinoidy oraz takie zioła jak szałwia, nagietek, oraz dziurawiec. Mogą prowadzić do powstania przebarwień, których usunięcie jest trudnym zadaniem. 

Kolejnym przeciwwskazaniem są choroby bakteryjne, wirusowe oraz grzybicze występujące na ciele. Wszystko po to, by uniknąć rozprzestrzenienia infekcji. Laserowej depilacji nie powinny się poddać osoby z opalenizną. By zabieg mógł być wykonany, od ostatniego dnia opalania powinny upłynąć cztery tygodnie.

Na tydzień przed zabiegiem nie należy stosować witamin A i E oraz beta-karotenu. Od ostatniej dawki antybiotyku powinny minąć dwa tygodnie, natomiast leków rozrzedzających krew takich jak np. aspiryna nie należy stosować przez 48 godzin przed zabiegiem. Innymi przeciwwskazaniami są cukrzyca, bielactwo oraz łuszczyca.

Jak przygotować się do zabiegu?

Skórę należy odpowiednio przygotować do zabiegu. Istotne jest pozbycie się owłosienia klasyczną maszynką, najlepiej w dniu zabiegu. W tym czasie nie należy stosować produktów nawilżających takich jak np. balsamy i kremy. Dodatkowo w przypadku usuwania włosów z pach, przed zabiegiem nie należy stosować antyperspirantów. Skóra powinna być sucha i czysta. 

Większość gabinetów wykonujących depilację laserową oferuje bezpłatne konsultacje przed zabiegiem. Wszystko po to, by poinformować o przeciwwskazaniach, ocenić liczbę potrzebnych zabiegów oraz poinstruować jak dokładnie przygotować się do zabiegu. 

Czytaj więcej:

Depilacja nie przynosi efektów. To może być hirsutyzm

Kobiety pokochały "gua sha". Skusisz się?

Trzy poziomy porowatości włosów

Na co działa maseczka z kurkumy?

Patricia Kazadi zniewala. Kobiece kadry z ogrodu rozgrzały internautów: "Jaka piękność" [FOTO]

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: depilacja laserowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy