Reklama

Dlaczego warto wykonywać peeling skóry głowy?

Nie od dziś wiadomo, że peeling twarzy i całego ciała to nieodłączny element rutyny pielęgnacyjnej. Coraz większą popularnością cieszy się także peeling skóry głowy. Jakie są jego zalety?

Dlaczego warto peelingować skórę głowy?

Wiele kobiet marzy o pięknych, zdrowych i pełnych blasku włosach. W związku z tym, że wyrastają właśnie ze skóry głowy, to istotne jest jej peelingowanie, czyli usuwanie martwych komórek naskórka.
 
Peeling skóry głowy oprócz tego, że usunie martwy naskórek, to także pobudzi mikrokrążenie. Dzięki niemu skóra stanie się wzmocniona, a włosy odbiją się od nasady.  

Ten domowy zabieg warto wprowadzić do rutyny pielęgnacyjnej również ze względu na to, że jest w stanie wyregulować wydzielanie sebum, a także zapobiec rozwojowi bakterii.

Reklama

Jeśli jednak nasza skóra głowy nie jest peelingowana, to można się spodziewać, że stosowanie różnego rodzaju wcierek nie przyniesie rezultatów. Do skutków można zaliczyć również m.in. wypadanie włosów i zapchanie mieszków włosowych.

Decydując się na peeling skóry głowy można zarówno sięgnąć po peeling mechaniczny, enzymatyczny, jak i kwasowy. Najczęściej zaleca się stosowanie peelingu raz w tygodniu.  

Czytaj więcej:

Właściwości oleju arganowego. Jak działa na skórę i włosy

Pumpkin spice to hit tej jesieni. Polki pokochają tę koloryzację?

Nałóż na włosy majonez. Efekty Cię zaskoczą!

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: peeling skóry głowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy