Reklama

Do czego przyda się pasta do zębów

Działa równie skutecznie jak inne środki do oczyszczenia. Nie szkodzi jednak zdrowiu i nie rysuje delikatnych powierzchni.

Wyszoruj filiżanki

Niełatwo zmyć ślady po herbacie na ściankach filiżanek i kubków. Poradzi sobie z nimi np. wybielacz wymieszany z wodą. Po takim czyszczeniu musisz jednak bardzo dokładnie umyć i wypłukać naczynie, aby szkodliwy dla zdrowia środek nie przedostał się do napoju. 

Znacznie bezpieczniejszym sposobem jest wyszorowanie filiżanek lub kubków pastą do zębów. Możesz użyć najtańszej. Najlepsza będzie wybielająca, ponieważ zawiera najmocniejsze środki ścierne. Wyciśnij trochę pasty na szorstką stronę wilgotnej gąbki do zmywania i wyszoruj naczynie. Jeśli osad nie zejdzie, pozostaw pastę na kilka minut na ściankach, a potem jeszcze raz wyszoruj i wypłucz. 

Reklama

Wyczyść żelazko

Stopę żelazka łatwo zarysować. Nie skrob więc nożem, gdy je przypalisz, ani nie szoruj solą. Zwłaszcza gdy pokryta jest powłoką teflonową. Użyj pasty do zębów. Nałóż ją na wilgotną szmatkę lub miękką stronę gąbki do zmywania i wyczyść przypaloną powierzchnię. Jeśli twoje żelazko ma stopę stalową lub ceramiczną, pastę nałóż na szorstką stronę zmywaka. Materiały te są twardsze od teflonu i znacznie trudniej je zarysować.

Przywróć blask

Ten niezawodny środek wypoleruje również zmatowiałą biżuterię. Nałóż trochę pasty na starą szczoteczkę do zębów i delikatnie wyczyść srebrne lub złote przedmioty. Następnie opłucz letnią wodą pod kranem. Możesz użyć prysznica, aby dokładnie wypłukać resztki pasty z ogniw łańcuszków. Do czyszczenia biżuterii najlepiej nadaje się miękka szczoteczka przeznaczona do wrażliwych zębów. Uwaga! Nie używaj pasty wybielającej, ponieważ może uszkodzić oczka w pierścionkach i kamienie szlachetne w naszyjnikach. 

>>> Pasta pomoże też usunąć nieprzyjemny zapach i plamy. Zobacz na następnej stronie <<<

Wygładź rysy

Na swoich płytach CD lub DVD zauważyłaś drobne rysy? Nie martw się, pasta do zębów poradzi sobie z tym problemem. Wyciśnij odrobinę na suchą szmatkę i wetrzyj w zadrapania kolistymi ruchami. Potem wypoleruj płytę miękką szmatką. Dzięki paście pozbędziesz się również rys z karoserii samochodu i innych lakierowanych powierzchni. Zadrapania nie mogą być jednak zbyt głębokie. Pasta działa jak delikatny materiał szlifierski, ale nie wyszlifuje głębokiej rysy. Może najwyżej sprawić, że stanie się nieco mniej widoczna. 

Usuń zapach i plamy

Nie możesz się pozbyć zapachu kawy lub ziół z termosu? Wyszoruj go pastą do zębów. Nanieś 4-5-centymetrowy pasek pasty na mokrą szczotkę do mycia butelek i wyczyść termos w środku. Potem dokładnie go wypłucz, a zapach zniknie bez śladu. 

Pasta do zębów usunie również aromat czosnku lub cebuli z desek do krojenia oraz z dłoni. Wetrzyj w nie trochę pasty, a potem umyj. Dłonie - mydłem, a deski - środkiem do zmywania. Pasta pomoże ci też pozbyć się plam po farbie do włosów. Nałóż odrobinę na wilgotną szmatkę i pocieraj ciemne ślady po farbie na czole, policzku lub szyi. W tym wypadku najskuteczniejsza będzie pasta wybielająca.

Gdy jej zabrakło

Pasta do zębów ma wiele nietypowych zastosowań, ale czym ją zastąpić, gdy okaże się, że tubka jest pusta... 

Wypróbuj: 

- skorupki od jajek. Zmiel je w młynku do kawy na pył i wymieszaj z olejem kokosowym na papkę. Taka mikstura świetnie czyści i odświeża oddech; 
- białą glinkę, taką, z jakiej robisz maseczki na twarz. Wymieszaj ją z olejem kokosowym i używaj jak wyżej. 
Zęby umyjesz też sodą lub drobno- ziarnistą solą. 

Zobacz także:


Rewia
Reklama
Reklama
Reklama