Domowa maseczka nawilżająca. Te propozycje to hit!
Maseczki na twarz są jedną z najstarszych metod pielęgnacji skóry. W starożytności kobiety dbały o swoją twarz przy pomocy glinek, oliwy, ziół czy mleka. Jak się okazuje, składniki maseczek na przestrzeni wieków nie uległy wielkiej zmianie. Mimo iż gotową mieszankę na twarz można dziś kupić w niemal każdej drogerii, warto postawić na domowe sposoby. Sięgnij po składniki, które masz w kuchni, a efekty cię zaskoczą!
Domowa maseczka na twarz: produkty znajdziesz w swojej kuchni
Zaletą domowych maseczek na twarz jest możliwość dowolnego doboru składników z ominięciem tych, które mogą wywołać uczulenie. Takie maseczki nie wymagają dużego wkładu finansowego, a bez problemu przygotujemy je ze składników, które z łatwością znajdziemy w naszej kuchni.
Domowe maseczki nawilżające nie tylko mocno nawilżą wysuszoną skórę, ale także poprawią kolor i wygląd skóry podrażnionej, a także odżywią. Oto trzy prawdziwe hity!
Maseczka z żółtka kurzego
Rozpoczynając domowy zabieg SPA połóżmy na twarzy i dekolcie ręcznik zwilżony uprzednio gorącą wodą. Materiał musi być ciepły, ale nie powinien parzyć. Pozostawiamy go kilka minut na ciele, aby dobrze rozgrzać skórę.
Następnie zdejmujemy ręcznik i nakładamy świeże żółtko kurze. Okład pozostawiamy na ok. 30 minut. Zmywamy maseczkę chłodną, przegotowaną wodą.
Żółtko kurze zawiera dużo witaminy A i cholesterolu. Przygotowana z niego maseczka znacząco poprawi stan skóry, mocno ją nawilżając.
Maseczka z ryżu
Rytuał SPA rozpoczynamy od zagotowania wody, do której wsadzamy woreczek ryżu. Gotujemy przez 2 minuty, a następnie odcedzamy, przelewając wodę do innego naczynia. Ona jeszcze nam się przyda! Ryż przekładamy do miseczki i dokładnie mieszamy z łyżką ciepłego mleka i łyżką miodu. Gotową maseczkę aplikujemy na oczyszczoną, suchą skórę twarzy. Trzymamy, dopóki nie wyschnie. Następnie zmywamy wodą, w której uprzednio ugotowaliśmy ryż.
Taka mieszkanka pomoże natłuścić skórę, działając wygładzająco. Zawarty w niej miód odżywi i rozjaśni cerę, a działając antybakteryjnie - wspomoże w walce z niedoskonałościami.
Maseczka z soli i oleju ze słodkich migdałów
Do przygotowania tej nawilżającej maseczki potrzebować będziemy 2 łyżeczki mąki pszennej, 1/4 łyżeczki soli kuchennej, 2 łyżeczki oleju ze słodkich migdałów. Wszystkie składniki mieszamy dokładnie, do uzyskania jednolitej pasty. Nakładamy na przesuszone partie skóry, a po ok. 10 minutach zmywamy ciepłą wodą.
O czym pamiętać przed nałożeniem maseczki nawilżającej?
Maskę nakładajmy najlepiej około godziny 18, aplikując ją na oczyszczoną cerę. Przed zabiegiem warto wykonać delikatny peeling. Po zmyciu maseczki wodą przetrzyjmy skórę wacikiem nasączonym tonikiem i nałóżmy krem nawilżający. To sprawi, że nasza skóra już wkrótce odzyska dawny blask!
***
Zobacz również: