Drugi podbródek bez szans
Owal twarzy to dla wielu dojrzałych kobiet trudny temat. Radzimy, jak o niego dbać, by nie tracił konturu.
Bardzo ważne codzienne nawyki
● Gdy chodzisz lub siedzisz, staraj się trzymać głowę prosto, lekko unosząc brodę ku górze. Dzięki temu szyja zachowa smukły kształt, zapobiegniesz tworzeniu się zmarszczek i bruzd oraz drugiej brody. Podczas pracy (szczególnie przy komputerze) zadbaj, by siedzieć na wygodnym krześle i pamiętaj - nie garb się. Monitor ustaw na wysokości wzroku, by patrzeć na niego na wprost. Nie podpieraj ręką brody - naciąganie cienkiej skóry sprzyja powstawaniu fałdki wokół żuchwy.
Wygładzanie peelingiem
● Tam, gdzie skóra jest cieńsza, podatna na naciąganie pod wpływem ruchów mimicznych, szybciej traci jędność. Pojawiają się zmarszczki, a w okolicach podbródka gromadzą się komórki tłuszczu i dostrzegasz... drugi podbródek. O sprężystość oraz gładkość szyi zadbaj, stosując peeling enzymatyczny. Złuszcza on martwy naskórek, wygładza i pozwala lepiej wniknąć kosmetykom poprawiającym kontur twarzy.
Pielęgnacja i... odmładzanie
● Niestety, wraz z wiekiem skóra na policzkach i linii żuchwy zaczyna wyraźnie opadać - słabnie i traci swą naturalną podporę, poddając się sile grawitacji... Dlatego już po 35. roku życia sięgaj doraźnie (dwa razy w roku) po krem napinający, który poprawi gęstość skóry i ujędrni owal twarzy. Po 50. urodzinach takiego kremu używaj stale i wzmacniaj jego działanie, stosując na noc (na twarz i szyję) serum ujędrniające.
Maski do zadań specjalnych
● Cienka, pozbawiona gruczołów łojowych skóra szyi szybko się odwadnia i jest podatna na podrażnienia (problem może nasilać się jesienią, gdy zaczynasz nosić szale, golfy). Maseczka nawilżająca wzmocni barierę ochronną skóry i uchroni ją przed przesuszeniem. Natomiast maseczka liftingująca będzie niezastąpiona przed ważnym wyjściem, gdy zależy ci na szybkim ujędrnieniu wiotkiej skóry.
Wysmuklanie makijażem
● Jeśli zauważyłaś, że linia żuchwy zaokrągliła się, wykorzystaj polecaną przez wizażystów technikę nakładania pudru. Optycznie schowasz drugi podbródek, wymodelujesz i wysmuklisz rysy.
● Pozbawiony jędrności podbródek ukryjesz, rozprowadzając smugę matowego pudru brązującego wzdłuż linii żuchwy. Kosmetykiem lekko przyciemnij także szyję. Muśnij nim również kości policzkowe i, ewentualnie, okolice skroni. Brązer idealnie rozprowadzisz miękkim, szerokim pędzlem.
Wsparcie dla delikatnej skóry
● Prosta gimnastyka pomoże zachować ładny owal i jędrną szyję. Kilka razy dziennie rób tzw. dzióbek (10 powtórzeń), a także, szeroko otwierając usta, z przesadną starannością wymawiaj głoski: a, o, u, e, i (poczujesz, jak napinają się mięśnie szyi). Potem mocno wysuń brodę do przodu - najdalej jak możesz (policz do 5 i rozluźnij mięśnie twarzy).
● Spanie na wysoko ułożonej poduszce sprzyja tworzeniu się drugiego podbródka i bruzd na szyi, ponieważ w takiej pozycji broda opada na klatkę piersiową. Dlatego zmień poduszkę na płaską lub anatomiczną, która dopasowuje się do kształtu głowy, karku i pleców.
Domowe zabiegi ujędrniające
● Raz w tygodniu stosuj kompres, który odżywi i wzmocni skórę szyi i podbródka. Zanurz gazę w ciepłej oliwie, naparze ze skrzypu polnego lub zielonej herbaty, odciśnij i rozłóż na 15 minut na szyi.
● Ukrwienie skóry i jej sprężystość poprawią masaże. Codziennie, podczas nakładania kremu, energicznie oklepuj wierzchem dłoni podbródek. Potem masuj skórę od środka brody w kierunku prawego, a następnie lewego ucha. Raz w tygodniu nacieraj szyję i linię żuchwy kostkami lodu owiniętymi gazą.