Funkcjonalne i minimalistyczne akcesoria kuchenne

Minimalizm to trend nabierający na znaczeniu. Staje się coraz popularniejszy w wystroju polskich domów. Jego sekret? Zachwyca połączeniem funkcjonalności z nowoczesnością i prostotą. Pozwala na utrzymanie ładu przy jednoczesnym zachowaniu praktyczności wystroju. Z tego powodu styl ten jest niezastąpiony w aranżacji przestrzeni kuchni. Jakie akcesoria mogą ci w tym pomóc?

Pojemniki kuchenne - trzymaj składniki w ukryciu

Przechowywanie żywności ma bardzo duży wpływ na jej wartości odżywcze, ale także na jej aromat i smak. Wybór właściwych pojemników może również istotnie wpłynąć na wystrój oraz funkcjonalność przestrzeni kuchni. Dotyczy to zarówno produktów przechowywanych w lodówce, jak i tych sypkich - trzymanych na ogół na blacie lub w szafkach. Dobrze jest więc zadbać o to, by wybór padł na akcesoria uniwersalne, które sprawdzą się w różnych temperaturach i będą odpowiednie do wszystkich rodzajów żywności: od wędlin, przez ryż i kasze, aż po składniki typu mąka i cukier. Istotny jest również zakup pudełek o zróżnicowanych kształtach i wielkości. Trzymanie wszystkich składników w ukryciu sprawi, że kuchnia zyska niezwykle estetyczny, minimalistyczny wygląd.

Praktyczna organizacja przestrzeni

Wnętrze szafek i szuflad stanowi przestrzeń, w której trudno o zachowanie pełnego ładu przez dłuższy czas. Z pomocą przychodzą jednak organizery i stojaki kuchenne, które znajdziesz m.in. na stronie DUKA, pozwalające na funkcjonalne uporządkowanie każdej kuchni. Dzięki nim łatwiejsze stanie się również utrzymanie porządku na blacie. Do dyspozycji klientów są stojaki na przyprawy i zioła, a także na gadżety kuchenne. Z kolei organizery umieszczone w przestrzeni szuflad sprawią, że każdy produkt znajdzie swoje stałe miejsce. Dodatkowym elementem pomagającym w organizacji kuchni będą listwy magnetyczne, idealne do przechowywania noży i innych niezbędnych sztućców, lub te umożliwiające podwieszanie koszyków na składniki, które muszą znaleźć się pod ręką. Aranżacja z uwzględnieniem tych akcesoriów pomoże ci skutecznie usprawnić proces gotowania oraz zachować estetyczny wygląd kuchni.

Zestawy do serwowania potraw

Efektowne patery i eleganckie półmiski to praktyczne akcesoria, stanowiące jednocześnie piękną dekorację stołu. Bardzo często zdarza się jednak, że - chcąc wyposażyć kuchnię w sprzęty spełniające wszelkie możliwe funkcje - decydujemy się na zakup zbyt wielu naczyń i elementów zastawy. Trudno je wówczas pomieścić w szafkach, zachowując przy tym porządek. Zwykle okazuje się również, że spora część z nich używana jest bardzo rzadko, będąc wręcz zbędnym elementem zajmującym cenną w kuchni przestrzeń. Wybierając akcesoria kuchenne, warto więc postawić na uniwersalne zestawy do serwowania potraw. To minimalistyczne rozwiązanie z pewnością zachwyci ciebie i twoich gości. Świetnie sprawdzą się tu zestawy misek na obrotowych tacach lub podstawkach, a także patery z podziałkami. Umożliwiają one serwowanie wielu dań jednocześnie, a także częstowanie się prosto z nich. Z pewnością okażą się niezastąpione w aranżacji funkcjonalnej i minimalistycznej kuchni.

Praktyczność wystroju przestrzeni kuchennej nie zawsze musi iść w parze z zakupem wielu gadżetów i akcesoriów. Niekiedy wystarczy postawić na kilka prostych elementów, które zapewnią jednocześnie maksymalną funkcjonalność i dobrze zorganizują wnętrze.

materiały promocyjne partnera
Dowiedz się więcej na temat: akcesoria | kuchnia | wyposażenie | Dania
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy